Router TD-W8970 konfiguracja

Witam po raz pierwszy.
Najpierw kilka słów ogólnie.
Posiadam Neostrade 20mb.
Głównym routerem jest TP-LINK TD-W8970 (który znajduję się w piwnicy), następnie podłączone pod niego mam USB DYSK, na "słiczach" kamerki i terminal płatniczy, następnie sygnał jest przesyłany do routera ASUS DSL-N10 (który działa jako wzmacniacz WIFI - AP), no i router podłączony w pokoju to: TP-LINK TL-WR841N (wszystko oczywiście po kablach). Osoby z rodziny łączą się przez WIFI z Asus DSL N-10 także pod ten router jest podłączona drukarka wifi.
Mam pytanie.
Chodzi mi o blokowanie adresów mac odbiorców.
Rozumnę, że muszę blokować na głównym routerze czyli TP-LINK TD-W8970. W jakie menu i jak dokładnie muszę to zrobić? Bo przypuszczam i widzę kilku użytkowników niechcianych.
Szukam tylko rozwiązania dla blokowania wybranego adresu mac tak aby nie działał mu internet. (W client list widzę użytkowników- tam też jest rubryka Valid Time i pokazuje czas o co dokładnie z tym chodzi ?)
Dzięki za wyrozumiałość.
Kolejne pytania niebawem :wink: xD

Pewnie chodzi o czas dzierżawy adresu z serwera DHCP ale najlepiej zrobisz jak wrzucisz obrazek (print screen).
Jeżeli wszystkie urządzeni łączą się po kablu to pozostaje przypisanie wszystkim ich miejsca w DHCP reservation -
http://www.tp-link.com/en/faq-754.html

Tak dokładnie chodzi o : DHCP Clients List (tam bynajmniej widzę odbiorców) , a może gdzie indziej ich szukać ?
Chodzi mi tylko o blokowanie macu po wifi (reszta niech pozostanie bez zmian) Czy jest taka możliwość ?
Bo jak zacznę od udostępniania to moge wszystkiego nieraz nie znaleść ( chodzi mi o telewizory itp itd)
Tak przy okazji jest jeszcze możliwość przydzielenia po macu szybkości wysył/ odbiór ?
Caly czas mówie o połaczeniu bezprzewodowym (wifi)
Kable niech tak zostaną jak są. (nie chcę tam grzebać nie znając się)

Jeżeli urządzenia korzystają z sieci bezprzewodowej na ASUS-ie to nie zablokujesz ich w trybie AP a na TP-linku zrobisz to tylko przez DHCP Reservation ale musisz uwzględnić tam wszystkie adresy fizyczne korzystające z sieci a DHCP pool ograniczyć tylko do niezbędnego minimum.

Podział pasma na TP-linku:

A jest możliwość na ASUS zablokować ? (działa jako AP) ?

Poszukaj w konfiguracji ASUS-a filtracji adresów mac dla wireless (sieci bezprzewodowej).

A nie prościej założyć/zmienić hasło do WiFi na Twoich routerach? Jak nie zdradzisz nikomu nieproszonemu hasła, to kto Ci wlezie na Neta? Jasne, są wirusy, które wykradają hasła, ale nie przesadzajmy znowu z tymi epidemiami... Kto Ci będzie chciał hasło do WiFi? Prędzej wirus wykradnie do banku...

Tak zgadza się ale wolał bym sytuację sam kontrolować.
Nieraz kolega przyjdzie po hasło bo mu net nie działa a nie będę wszystkim teraz hasła zmieniał.
Gdzie wogole mogę sprawdzić kto i kiedy się połączył z moim wifi ?
Chciałbym blokować po macu i jak co później odblokować (najbardziej korzystne dla mnie i przy moich zdolnościach)
Pomoże mi ktoś ? Będę bardzo wdzięczny

Wyłączyć DHCP i przydzielić do jednego MACa jeden IP i po problemie. Jak koledzy przychodzą to wpisz ich adres fizyczny i też z głowy.
Co do ASUSa, to on może przydzielić tylko chyba 8 adresów jak dobrze pamiętam. Najlepiej mieć jeden serwer zarządzający adresami i w nim poustawiać wszystkie zapory, reszta niech będzie tylko mostkiem, posyłającym informacje dalej.
Co do sprawdzania kiedy i kto to już pozostaje sprawdzanie dziennika DHCP na routerze.

Pomogli byście krok po kroku jak to mam wykonać ?
Czy jest może jeszcze jakiś program , który pokaże mi ile dany Mac karty sciaga i pobiera danych ? Tak abym ustabilizował sieć.
Wszystko wykonuję na głównym routerze tak ?
Czy mogę także tak ustawić prędkość odczytu i wysyłu danych danemu odbiorcy ?
Pytanie kolejne:
Ostatnio podłączylem dysk sieciowy włączyłem MEDIA SHARE no i przez wifi się łącze z TV. Telewizor oczywiscie widzi dysk sieciowy sygnał max jest no ale nie mogę się połączyć wyskakuje informacja POŁĄCZENIE NIESTABILNE. Co może być przyczyną ? Czy tylko kabel wchodzi w grę?