Router MR3420 v2 wątpliwości

Witam wszystkich na tym forum !
Mam internet Cyfrowego Polsatu i modem Huawei E3272 HiLink. Zamierzam kupić router MR3420 v2 ale mam pewne wątpliwości bo jak poczytałem trochę na tym forum, to Ci którzy kupili ten router - no nie wszyscy - mają problemy we współpracy tego routera z tym modemem. Ja próbowałem zestawić konfigurację tego modemu z routerem, który dostałem z modemem tz. Edimax LT-6408n, ale nic z tego nie wyszło. Sam modem wpięty do komputera działa może nie najszybciej ale działa, natomiast konfiguracja z w/w routerem od CP nie udawała się. Pytam o MR3420 bo nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto.

Przy słabym sygnale z BTS-a możesz mieć problem dlatego warto wyposażyć się w antenę zewnętrzną ale to normalne (fizyki nie oszukasz).
Tu masz wyniki kolegi na tym routerze ale z trochę innym modemem -

Dzięki, ten temat przejrzałem już wcześniej, ale jakimś specjalistą to ja nie jestem. Fakt u mnie Warszawa dalekie Bielany szybkość w granicach 3 - 6Mb/sek , -80 - 90 dBM także bardzo słabiutko czyli konieczny zakup anteny chyba nazywa się panelowa, są takie na dipol.pl do LTE 118 zł. Być może dlatego i ten firmowy CP router nie chciał rozpoznawać i sieci CP i modemu.

Antena kierunkowa dualna najlepiej od Cybertech-a z końcówkami przystosowanymi do twojego modelu modemu -
http://www.cybertech.com.pl/p130,antena-dualna-lte-4g-15dbi-do-huawei-e3272-e3372-mimo.html

Serdecznie dziękuję, czyli mogę śmiało kupić ten router plus antenę do której dałeś linka, może nareszcie będę miał internet na jakim takim poziomie. Mam neostradę, ale Orange nie jest w stanie mi zapewnić szybszego łącza niż do 2Mb/sek a mam praktycznie 1,1 - 1, 2 Mb.

Tak jak powiedziałem, wszystko zależy od poziomu sygnału.