Router jaka odbiornik sygnału, karta sieciowa

Witam,
mam w domu router TL-WR941ND po przejściach z burzą. Niby wszystko działa, mogę wgrać pliki konfiguracyjne ale po burzy nie działa gniazdo WAN, to niebieskie. Mimo iż dioda się świeci, to sygnału nie wykrywa, więc sprzęt leży bezużyteczny. Mam w garażu drugi komputer, taki starszy, do którego chciałbym podprowadzić sygnał internetowy. I teraz moje pytanie, czy da się z tego routera zrobić jakiś odbiornik? Garaż leży za domem, do tego dochodzą ściany więc zwykła sieciówka chyba nie zda egzaminu. Router podpiąłbym skrętką do kompa i usadowił go możliwie najbliżej domu skąd wychodzi sygnał wifi. Czy da się tak zrobić? Czy da się tak skonfigurować router żeby był odbiornikiem? Może w jakiś sposób sygnały obu routerów nakładały by się na siebie i tym samym łączyły ze sobą? Nie wiem czy to w ogóle możliwe :slight_smile: Proszę o poradę!

Oczywiście że się da. Wystarczy wgrać firmware alternatywny gargoyle odpowiednie do wersji sprzętowej. Tam ustawiasz go w trybie klienta.

Wgranie Gargoyle i konfiguracja mostu bezprzewodowego -


Niestety kwestia zasięgu jest nie do przewidzenia bez jakichkolwiek pomiarów. Może się okazać że tłumienie ścian jest zbyt duże dla oryginalnych anten w urządzeniach.

No to super.
Btw, tak jak napisałem WAN nie działa, działają tylko pozostałe żółte porty, więc czy aby na pewno nie będzie problemu?

Wan do niczego nie jest ci potrzeby w tej konfiguracji.

Nie będzie.

Ok, dziękuję za odpowiedzi i miłej niedzieli życzę :slight_smile: