Router do neostrady z podziałem łącza i silnym sygnałem

O jakiej predkości łacza mowa?

niewielkie, po kilka Mbit na usera

Pytałem o całkowitą predkość. Przyłacze neo masz gdzie? Trzeba pamiętać iż tryb WDS nieco spowalnia przekazywanie pakietów między routerami. Proponował bym na pietrze ustawic wspomniany router zaś dalej albo połaczenie kablowe albo PLC.

Prędkość: downloading około 800 kb/s uploading 80kb/s. Gniazdo na piętrze.

WDS spowalnia downloading czy jest opóźnienie w ms względem routera głównego? Jak to wygląda procentowo 5%? 50% ?

Do poprawnego działania potrzebuje przynajmniej dwóch adapterów. PLC Kit to koszt przynajmniej 200 zł i mogę podłączyć tylko jednego użytkownika. TL-WPA2220KIT z punktem dostępowym to już ze 300 zł i nie wiadomo jaka siła tego punktu dostępowego. Za te pieniądze kupię drugi router TP-Link TD-W8970N i co najistotniejsze obsłuży on całe piętro. Jednak kupno dwóch sztuk TP-Link TD-W8970N to nieco śmieszny pomysł. Może lepiej kupić drugi internet ;D Nie bez znaczenie jest też stan lini elektrycznej (część kabli ponad 50 lat).
i wracając do tematu wolałbym kupić za cenę TP-Link TD-W8970N inny model z modemem adsl + kolejny na WDS. W ostateczności czy ten W8970N będzie działał bezproblemowo w trybie WDS z powiedzmy WR740N v4 czy WR841N v9 ? i jak ten "Bandwidth Control" ustawić, czy tylko na routerze głównym czy na dodatkowym także?

Skoro upierasz się przy WDS to proponował bym najpierw zakupić jakiś router ADSL np: w/w i podłączyć. Sprawdzić jaka jest siła sygnału na II piętrze i dopiero myśleć dalej. Pamiętaj- towar zakupiony możesz zawsze zwrócić. Jak wygląda pokrycie sygnałem. Nie kupuj od razu wszystkiego. Pamietaj iż do poprawnej pracy radiowej między urządzeniami moc sygnału musi wynosić -70dBm.Optymalną mocą jest przedział -50dBm do -60dBm. Poniżej tej wartości to WDS-u nie ma sensu stosować. Co do instalacji elektrycznej to u mnie jest też sprzed 50lat -miedź- i para WPA4220KIT działa wyśmienicie, nawet na różnych fazach. Co do standardu WDS to potrafi obcinać prędkość w sensie transferu między routerami nawet do 50%. Dalej pytam jaką masz predkość całkowitą łącza- do 10Mbps, do 20Mbps czy większą lub mniejszą? Ten router o którym mowa spokojnie pokryje ci tą powierzchnie mieszkaniową na jednym piętrze. Jednak wszystko zależeć bedzie od tego jakie grube masz mury, ile jest ich do pokonania na drodze sygnału i z jakiego materiału są wykonane.

WDS to też repeater więc musisz liczyć około 50% niższy transfer.

Bez pomiarów sygnału trudno coś powiedzieć. Osobiście kupił bym typowy repeater lub tego WR841N i zainstalował Gargoyle -

Niestety nie mam tu Saturna czy Media Marktu a tylko w takich sklepach zwrot towaru działa bezproblemowo.
Pokrycie sygnałem na piętrze 60-65 urządzenie A, 50-70 skacząco urządzenie B. W najbardziej oddalonych miejscach od routera.
WPA4220KIT to wydatek 350 złotych i jak już wspominałem musiał bym go zamówić w jakiejś firemce gdzie byłby problem ze zwrotem lub zakupić na allegro. Zwrot = to strata 50 zł za przesyłkę
Prędkość 8Mbps, Użytkownik A porty 80,443 Użytkownik B 0-1024 Użytkownik C wszystko grubo powyżej 1024, Nieregularny użytkownik D 0-1024.
Mury pustakowo/ceglaste. Trudno powiedzieć ile po przekątnej domu, pomiędzy piętrami, średnio 3 ścianki. Sygnał zależny także od karty sieciowej w komputerze czy innego typu urządzeniu.

Z innych pomysłów:
To kupno routera z możliwością overclockingu dBi.
Wymiana anteny w starym routerze TP-LINKA na mocniejszą. jaką?
Kupno wzmacniacza sygnału bezprzewodowego,
Jak taki wzmacniacz sygnału bezprzewodowego podłącza się? Np TL-WA730RE czy też poprzez WDS?

Widzę że zaczynasz filozofować. Zacznij od czegoś. Potem zadawaj pytania. U mnie swego czasu działał TD-W8951ND oraz TD-W8961ND i z pokryciem na powierzchni 60m2 nie było problemu. Zacznij działać w temacie, inaczej zamknę.

Mam model 8901g i z pokryciem jest problem. Sygnał w najdalej wysuniętym punkcie w granicach 65-70dBm. Windows często "gubi neta". Jeżeli nowe modele mają działać podobnie w kwestii sygnału to byłbym bardzo niezadowolny. A przecież moc routerów jest ustawowo regulowana.

Nie miałem tego modelu więc nie wiem jak wygląda jego praca. Napisałem Ci na podstawie tych modeli które miałem i testowałem. Z pewnością mogę polecić Ci model 8961ND. Wszystko jednak zależy także od parametrów Twojej linii. My tego nie wiemy bo nie mieszkamy tam gdzie Ty. Sam musisz podjąć jakieś kroki. Nie mamy żadnych danych aby cokolwiek stwierdzić.

W 8961ND chyba nie ma "Bandwidth control". BTW, na allegro są w atrakcyjnej cenie ale nie wiadomo jaki chipset/firmware w tych urządzeniach, nie wszystkie są "świeże" v3.
parametry Lini

Parametry linii w porządku. Co do dzielenia łącza to ja bym nie dzielił prędkości 8Mbps, co innego prędkości powyżej 20Mbps. Dasz komuś po 1-2Mbps?

Kolego nie ma co bić piany tylko zrobić porządne pomiary, Zainstaluj inSSIDer-a i daj obrazki z zakładki NETWORKS w różnych częściach domu -

he ? "60-65 urządzenie A, 50-70 skacząco urządzenie B" to wartosci z inSSIDer-a bo niby skąd. Urządzenie B czasami gubi neta jak już wspominałem pomimo tego że wskażniki Windowsowe czy inSSIDera pokazują że niby zasięg sieci jest.

Dam, na gadu gadu, email, www ystarczy

Kolego FDJK. to raczej twój interes aby współpracować i podawać te dane o które prosimy, w przeciwnym wypadku potwierdzam zdanie kolegi moderatora temat do zamknięcia będzie.

W ciągu dnia inne wartości


Widzę tam dwie sieci które się zakłócają. Sygnał bardzo dobry.

Które sieci? Ja nic nie widzę.