Router do 200 zł

Jak już można zauważyć, poszukuję routera do domu piętrowego. Potrzebny mi będzie router DSL. Co ciekawe, moje potrzeby są dosyć nietypowe. Zależy mi na bardzo dobrym zasięgu w zasadzie w 4 pomieszczeniach(dwóch obok siebie na dole i dwóch odpowiadającym im na dole). Nie są to pomieszczenia ogromne(na długość każdy ma może po 5 m, ciut mniej lub więcej). Między piętrami jest ok.30cm cegły+beton i to głównie powoduje moje zmartwienie. Miło byłoby, gdybym łapał oczywiście zasięg w całym domu(jakieś 75m2 na piętro), ale priorytetem jest zasięg w tych czterech pokojach. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale router będzie znajdował się w pokoju górnym lewym(zasięg ma być w górnym prawym i analogiczne w dolnym lewym i dolnym prawym - pokoje są pod sobą). Zależy mi także na porcie USB w routerze. Internet nie należy do zbyt szybkich. Dobrze byłoby jednak, gdyby przez wi-fi dałoby się z dość dużą prędkością przesyłać pliki między komputerami. Budżet na całą operacją to ok.200 zł, ale tu też mam dylemat, bo oczywiście jestem w stanie wydać cały budżet przeznaczony na router, ale jednak przeglądając specyfikację tychże routerów, myślę, że dużej części tej funkcji(5GHz czy chociażby standardu N mogę nie wykorzystać.Nie chciałbym więc za dany sprzęt przepłacić. Dodatkowym plusem będzie także łatwa konfiguracja sprzętu, ale w razie możliwości myślę, że wgranie własnego softu zawsze będzie przemawiało na korzyść urządzenia. Wydaje mi się, że w miarę jasno określiłem czego szukam, za wszelkie porady i wskazówki będę bardzo wdzięczny :slight_smile: Na wszelkie pytania postaram się oczywiście odpowiedzieć. Pozdrawiam serdecznie.

PS. W wielkim skrócie.

Wystarczy to?

Czy lepiej dopłacić do:

Moim zdaniem ciężko będzie jednym urządzeniem załatwić taką kubaturę w zabudowie.

Tak jak pisałem, w zasadzie cała reszta jest opcjonalna, wystarczy mi zasięg w 4 pomieszczeniach, które w gruncie rzeczy powierzchniowo nie są duże, a jedyne co mnie martwi to ta różnica pięter. Nie wiem jak to się ma absolutnie do routera, ale dodam, że udostępniając internet poprzez wbudowaną kartę bezprzewodową z laptopa z pokoju prawego na dole, mam co prawda słaby, ale jednak, zasięg w pokoju górnym lewym. Myślę, więc, że byłoby to do zrobienia, chociaż absolutnie się przy swoim zdaniu nie opieram i liczę na Wasze, bardziej fachowe, podejście do tematu :slight_smile: Pozdrawiam serdecznie.

Warto było by zobaczyć jakieś pomiary. Bez tego trudno zacząć nawet dyskusję. Może masz dostęp do jakiegoś AP-ka czy routera bezprzewodowego aby zmierzyć poziom sygnału -

Niestety nie mam dostępu do niczego takiego. Doskonale też rozumiem, że bez jakichkolwiek pomiarów nie da się stwierdzić, czy zasięg będę miał czy nie. Z poradami odnośnie zwiększenia zasięgu oczywiście się zapoznałem, chciałbym jednak, żeby obyło się bez większych problemów i stosowania wymyślnych instalacji. W tym wypadku wybiorę chyba WR1043ND, który z tego co zdążyłem przeczytać, jest w tej cenie bardzo solidnym routerem i dopiero w przypadku braku pożądanego sygnału, posiadając już router i wykonując odpowiednie pomiary, będziecie w stanie mi odpowiednio pomóc. Niemniej, bardzo dziękuję za otrzymane odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.

W razie problemów zapraszamy ponownie do nas na forum.