Router dla internet o szybkości 150Mb/s

Chciałbym się poradzić, bo mam w domu internet o szybkości 150Mb/s i szukam routera, który by mi służył jako AP, którego bym podłączył zgodnie z instrukcją w pierwszym poście, jednak widzę, że proponowany router ma max 100Mb/s i będzie mi ograniczał internet. Aktualnie mam Dlinka DIR 657, ale bardzo się zacina, często muszę go resetować. Jaki router byście mogli mi polecić?
E: Czy TP-LINK WR1042ND spełni moje wymagania? Specyfikacja całkiem niezła, ma porty gigabitowe, tylko czy będzie dobrze spełniał swoją funkcje jako AP?
Wątek wydzieliłem aby nie mieszać tematów - Administrator

Osobiście brał bym WR1043NDv2 - na pewno będziesz zadowolony.

A po czym poznać w sklepie, czy to jest wersja V2? Bo no w morele.net jest po 174zł, ale nie jest napisane tam o żadnej wersji tego routera.

Wersja v2 jest ciemno granatowa w nowej obudowie

Serdeczne dzieki :slight_smile: Router już zamówiony. Jeśli zostanie on podłączony zgodnie z poniższą instrukcją po kablu od głównego routera, to powinno wszystko działać, czy w inny sposób powinienem skonfigurować to urządzenie?

Mówisz o urządzeniu od dostawcy?

Tak, Router Thompsona od UPC.

To konfiguracja jako router bezprzewodowy przez port WAN (Dynamic IP).

A gdzie znajdę przykładową konfigurację?

Wszystko jest na naszym forum:

Tylko nie wiem czy się zrozumieliśmy, ten TP Link ma służyć jako drugi router, ten od UPC Thompson zostaje, i od niego idzie kabel do drugiego pokoju, gdzie podłączę TP Linka.

Sam musisz wybrać dla siebie dogodną konfigurację.

Dobrze. Przetestuje w takim razie wszystkie możliwości, chociaż jak sprzęt będzie porządny to ta opcja z Punktem Dostępowym będzie wygodniejsza. Do ten D-link mnie już dobijał. Dziękuję serdecznie za pomoc.

Czekamy na informacje o działaniu nowego urządzenia. W razie problemów pisz w temacie.