Rom-0

Witam mam problem i nie potrafie go rozwiazac :smiley: chodzi dokladniej o to... : Zidentyfikowaliśmy następujące problemy z routera:
ROM-0
Poziom zagrożenia: Wysoki
Luka ta pozwala atakującemu na bezproblemowe przejęcie kontroli nad routerem, a tym samym nad połączeniem z Internetem. Atakujący może użyć specjalnie zmodyfikowanego żądania HTTP, aby pobrać wszystkie ważne i tajne dane zapisane w routerze -- kombinację loginu / hasła do routera, hasło Wi-Fi i dane konfiguracyjne.
Aby pokonać tę lukę, oprócz zastosowania aktualizacji oprogramowania sprzętowego, która dotyczy tego problemu, jest jeszcze jedna metoda, która może być stosowana: Ustawienie portu przekierowującego dla portu 80 w routerze na nieużywany adres IP w Twojej sieci. Aby to zrobić, otwórz swoją stronę konfiguracji routera i znajdź sekcję "Port forwarding/Przekierowywanie portów" Tutaj ustaw zasadę, która każe routerowi wysyłać cały ruch http do nieużywanego lokalnego adresu IP (na przykład 192.168.0.255, jeśli adres nie jest używany przez żadne inne urządzenie w sieci).
mam router TP-Link TD-W8901G prosze o zobrazowanie jak mam to naprawic zeby wszystko działało nalezycie... opis wyzej pochodzi z skanu antywirusa Avast z gory thx za pomoc

Regulamin pkt. 1.10 proszę poprawić. CHACA

Sprawdziłeś dostępność aktualizacji?
Konfiguracja routera -

ta mam to wszystko ustawione jak w linku w ktorym podałes a bład nadal sie pojawia

chyba ze mnie w ........ Avast robi :smiley:
Zwracam uwagę że jesteś na forum publicznym a nie wśród znajomych - Administrator

Avast ma wpisany model routera i tyle.