Przerywa pobieranie pliku

Pojawił mi się dziwny problem - włączam pobieranie pliku. Pobiera jakies 20% i nagle prędkość spada do zera i dalej już nie pobiera.
Komputer jest po formatowaniu (świeżo), router świeżo ustawiony Archer C7

Na każdej przeglądarce tak się dzieje ? O jakim łączeniu mowa wifi czy po lanie ?

NA każdej przeglądarce, łączenie po LAN

Pobierasz z konkretnego serwera czy nie ma na to reguły? Bez routera pobieranie jest stabilne?

Teraz jakby pobieranie się odblokowało ale pingtest.net i tak pokazuje że gubi pakiety (co zmieniałem? ustawiłem na sztywno adres ip, maskę, bramę i dns'y na komputerze). Nie mogę sprawdzić jak jest bez routera bo mam blokadę na mac od routera.

Adres mac można zmienić na karcie sieciowej i sprawdzić. Daj jeszcze obrazek ze Statusu routera i konfiguracji portu WAN.

Komplet screenów poniżej

Pozostawił bym Dynamic IP na WAN-ie. Zmienił konfigurację radia (wyłączył automaty) i dopisał DNS-y do DHCP routera. Tu masz podobna konfigurację dla WR740N ale zasady sa te same -

Jaki masz system i od kogo dostarczany internet?

  1. Przy dynamicznym IP w WAN'ie mi nie działa internet (dostawca zalecił żeby ustawić statycznie)
  2. dopisał DNS-y do DHCP routera - ok
  3. System to Windows 7 Professional, internet od firmy http://www.jotanet.pl/

To już zależy od konfiguracji sieci dostawcy.

Jakieś zmiany w w stabilności pobierania?

Znalazłem powód przerywania pobierania - powodem był firmware routera Archer C7 - nawet jak pisze producent na stronie do poprawki:
"Fixed a disconnection problem while downloading file and viewing online video with some cable modems"

Czyli najnowszy firmware Archer C7_V1_130729 ze strony producenta załatwiło twoje problemy? Jeżeli tak to dzięki za informację i proszę o zamknięcie tematu.