Przerobienie WR740N na AP/Klient

Jeżeli chcesz korzystać z niego stacjonarnie to modem mifi jest słabym pomysłem.
Napewno nie osiągniesz 70Mb/s przez wzmacniacz.

No dobra a jakbym kupił tego mifi i do tego dokupił AP np. TL-WR843ND ? Wtedy już by chyba to grało i bym mógł osiągnąć pełne prędkości ?

Dlaczego tak sądzisz? WR843ND nie działa jako repeater tylko jako WISP w oryginalnym oprogramowaniu i nadal posiada jedno radio tylko z dwoma antenami.

Wzmacniacz przepuszcza z prędkością o około połowę mniejszą. Max dla Wifi w lite N to jest około 70Mbit. przez wzmacniacz przy idealnych wiatrach powinieneś puścić 40Mbit. Oczywiście przy czystym eterze i szerokości kanału 40MHz, do tego dochodzi jakość sygnału odebranego.

No to w takim razie jaki router do 100zł możecie mi polecić, który będzie współpracował z modemem Huawei E3272 w wersji HiLink, myślałem o TL-MR3220, ale wiem, że będę musiał kupić zewnętrzny Hub z zasilaniem oraz może pojawić się problem kompatybilności.
Doczytałem na forum, że ten router działa z tym routerem, ale powiedzcie czy ten router nie będzie przycinał prędkości i nie spowoduje wzrostu pingu?

Witam ponownie, zakupiłem router huawei b593s-22 i teraz chce przerobić mój wr740n, na AP by móc go podłączyć do dekodera CP HD5000. Wgrałem już na niego gargoyle.

By potem zainstalować najnowszy gargyole, bo najnowszy nie chciał mi się od razu wgrać, ponieważ wywalał błąd, że zła nazwa czy coś. Po instalacji z linku powyżej router prosi o hasło do panelu admina żebym mógł się zalogować, ale nie mam pojęcia jakie wpisać, bo żadne nie pasuje. Wpisywałem też poprzednie hasło, które miałem ustawione na sofcie tp linka oraz wpisywałem admin i nic. :-\ Nie pomogło też zresetowanie routera guzikiem z tyłu.

password

Pokaż jak masz teraz to skonfigurowane.

Dobra dostałem się do admina, nie wiem jak to teraz skonfigurować. Zamieszczam screena:

Określ dokładnie co uzyskać chcesz . Czy ma TP link rozsyłać internet po wifi jako AP czy ma go odbierać a następnie po lanie bądź po wifi przekazywać do kolejnego urządzenia.?

TP LINK po wifi ma odbierać internet od huaweia i po kablu przekazywać go do dekodera. Jakby się dało to fajnie by było żeby router nadawał neta po kablu jak i po wifi.

To ustaw jako brama sieciowa. Zabezpieczenie sieci wifi od modemu dopisz. Na gargulcu jest domyślnie password.

Ustawiłem bramę, ale dalej nie działa. Screeny:

huawei b593s-22 jaki ma adres IP ?

Tutaj masz jako przekaźnik

i tutaj jako Klient WISP

Huawei ma 192.168.0.1

Poczytaj te poradniki co dałem linki powyżej . Jeżeli na Huawei taki adres masz 192.168.0.1 to masz na screenie źle bramę wpisaną . Powinno być 192.168.0.1 a nie jak masz 192.168.1.253 ( z skąd masz taka bramę ?)

Wyłącz port WAN. Ustaw jako KLient+AP. Musi działać. U mnie identyczna konfiguracja działa. Mam w tej chwili podpięty 740 do dekodera HD5000. Sprawdź na podłączonych komputerze do routera czy masz dostęp do neta.

Dzięki za rady, pomogły! :slight_smile: 8) Router po kablu osiąga takie same prędkości jakbym był podpięty wprost pod huaweia a po wi-fi nie sprawdzałem. Niestety tą iPlę ty by pies kulawą nogą trącał, bo nic tam nie ma, mam wrażenie, że w internecie jest więcej.

Dokładnie Polsatoska ipla to lipa. Jak temat rozwiazany to zamykaj. Zapraszamy ponownie.

Zatem temat uważamy za zamknięty .