Problemy z TD-W8950ND Wireless Lite N ADSL2+Modem Router

Witam mam problemy z modeme TD-W8950ND Wireless Lite N ADSL2+Modem Router
Chodzi o siec wifi , czeste problemy z wyskakujacym dns_error ale co jakis czas przy godzinnyn korzystaniu potrafi wyskoczyc okolo 2 razy taki blad moze problem lezec z jakis wirusow na glownym komputerze ?

Konfiguracja routera jak w poradniku -


Sprawdź czy coś się poprawi.

A jeżeli w ustawieniach mam takie coś :

W DHCP Settings dopisz DNS-y od dostawcy internetu, ustaw też konkretny kanał na sztywno w konfiguracji sieci bezprzewodowej.

te 2 FAILe wynikają z tego, że po drugiej stronie linii bramka (DSLAM) na linii DSL operatora nie odpowiada (na ping bodajże) - więc w tej kwestii to żale jedynie do TPSA/Orange jeśli zgadłem (jeśli Cię to wkurza dzwoń z pretensjami do operatora :stuck_out_tongue: ale zapewne jest tak skonfigurowana celowo)
jak widać z pozostałych testów dostęp do internetu jednak masz
a co do drugiego obrazka to chyba jesteśmy w PL a nie US - ustaw PL to będziesz miał więcej dostępnych kanałów

Ok znalazlem ze mam w ogolnej informacji
Primary DNS Server: yy.xxx.128.10
Secondary DNS Server: yy.xxx.128.20
Jak widac koncowka jest inna w obydwoch
zaslonilem poczatek bo nie wiem czy moge tak to udostepbiac , mniejsza z tym
Czyli mam zminic na takie same zeby byly?

Masz zmienić na DNS-y dostawcy jeżeli to Orange to powinno być 194.204.159.1 i 194.204.152.34 potem Save i reboot urządzenia.

A może tak być że wina jest po stronie komputera na którym była robiona instalacja i pod ktorą jest podłączony modem poprzez kabel , bo tam rownież rozłącza neta.
Ale zaaktualizowalem dnsy na swoim laptopie ktorym lacze sie przez wlasnie wifi,

Lepiej DNS-y wpisać do serwera DHCP w routerze, jest bezpieczniej dla wszystkich urządzeń w sieci.

Wrzucilem obrazek gdzie mam wpisac te dnsy?

Powinna być zakładka DNS no chyba że masz jakąś starszą wersję lub brandowany firmware wtedy dopisz ręcznie DNS-y do kart sieciowych w komputerach.

możesz udostępniać a nawet jest to wskazane, bo może nam ułatwić zdalna diagnostykę
również zamalowywanie adresów wewnątrz twojej sieci LAN nie ma żadnego sensu
jedyne naprawdę wrażliwe dane to hasła (których z definicji nie widać) i nazwa użytkownika (ale zamalowywanie całości nie ma sensu)

i pewnie powinna być, ale nie musi - te adresy mają być po prostu

  1. różne (wpisywanie 2 x tego samego jest niecelowe)
  2. prawidłowe (tj. pod tymi IP muszą być faktycznie serwery DNS dostępne z wewnątrz sieci twojego dostawcy)

Ok jak na razie problemów niema

Można wiedzieć co zrobiłeś do tej pory?

Na swoim laptopie ustaliłem dnsy na sztywo (nie automatycznie) i jak do tej pory - nic niedobrego się nie dzieję więc sądzę że tak zostanie.
A na głównym kompie co był instalowany modem nawet narazie nie ruszam bo tam pełno wirusów- póki działa to zostawie w spokoju.
A jak nie to formatuję wyczyszczę i od nowa widowsa zainstaluje i na nowo modem....
Dzięki za pomoc.