Problem ze wzmacniaczem Tp Link 854RE + internet w Toya

Witam,
Mam problem z ustawieniem sieci WiFi na wzmacniaczu Tp Link 854RE.
Posiadam internet w firmie Toya działający poprzez router bezprzewodowy Cisco EPC3925 (bezpośrednio podłączony do gniazdka koncentrycznego).
Każde urządzenie jakie podłączam do sieci WiFi działa bez problemu (laptopy z Win XP, Win 7, Win 8.1; telefony oraz tablet).
Konfigurując wzmacniacz poprzez Quick Setup, wszystko idzie ok i uruchamia się sieć rozszerzona (Nazwa_EXT), mój komputer łączy się z tą siecią, ale nie mam dostępu do internetu.
Próbowałem już różnych rzeczy:

  1. Infolinia Toya, bez sukcesu
  2. Zmiana firmware'u wzmacniacza (obecny - starszy - nowy), bez sukcesu
  3. Zastosowanie rozwiązań z poradników na tym forum - statyczne IP, przypisanie DNS-ów według instrukcji we wzmacniaczu, zmiany w ustawieniach TCP/IP w karcie sieciowej, bez sukcesu. Może coś robię nie tak i dla Toyi są jakieś inne adresy?

Dodatkowo jeśli jako bramę wpiszę adres routera Toyi to pojawia mi się komunikat o błędnej bramie (Error 2001, jeśli dobrze pamiętam).
Siedzę już nad tym dwa dni i po prostu się poddaję. Nie mam zaawansowanej wiedzy z zakresu sieci i konfiguracji ustawień LAN/WiFi, więć zwracam się o pomoc do Was.
Wzmacniacz jest sprawny bo udało mi się rozszerzyć sieć z hotspotu (stawianego przez telefon) i normalnie internet miałem w takiej konfiguracji na komputerze. Wnioskuję, że ewidentnie problem leży we współpracy modemu Cisco i tego wzmacniacza...
Może problemem jest też to, że ten model nie ma złącza Ethernet i wszystko odbywa się bezprzewodowo?
Czy komuś udało się rozszerzyć sieć korzystając z internetu w Toyi?
Będę wdzięczny za pomoc.
PS. Nie mam teraz dostępu do mojej sieci więc nie jestem w stanie powklejać zrzutów ekranu, ale wieczorem będę w stanie to zrobić.
Konrad

Działa jako modem czy jako router? Próbowałeś z włączonym DHCP na wzmacniaczu (brama oczywiście z głównego routera)?

Co do Cisco to wydaje mi się, że działa jako modem i router. Mogę to jakoś sprawdzić?
Nie mam żadnego innego modemu / routera oprócz tego Cisco.
Jeśli chodzi o wzmacniacz to próbowałem i z Auto DHCP i z On (plus wpisane adresy według poradnika) oraz z Off.
Co do bramy to jak wpisywałem IP z routera to wyskakiwał mi błąd, że jest to niewłaściwa brama, ale może coś robiłem nie tak.
Tak jak pisałem nie mam gniazdka ethernet w tym wzmacniaczu i wszystko robię na sieci bezprzewodowej.
Załączam zrzut z ipconfig.

[quote="Konrad, post:3, topic:6986"]Co do bramy to jak wpisywałem IP z routera to wyskakiwał mi błąd, że jest to niewłaściwa brama, ale może coś robiłem nie tak.
Tak jak pisałem nie mam gniazdka ethernet w tym wzmacniaczu i wszystko robię na sieci bezprzewodowej.[/quote]
Bramę masz jedną w sieci i tu prawdopodobnie robisz błąd w konfiguracji z włączonym DHCP na wzmacniaczu.
Daj obrazek z ipconfig /all kiedy normalnie korzystasz z internetu przez modem/router Cisco -

Podłączając równocześnie inne urządzenie bezprzewodowo (np. telefon) też masz dostęp do internetu?

Do standardowej sieci - tak.
Przez wzmacniacz - nie.

Skupiamy się najpierw na głównej sieci. Czyli w tej samej chwili możesz korzystać z sieci na różnych urządzeniach bezprzewodowych?

Tak, bez problemu. Kilka urządzeń równocześnie działa na tej sieci.

Dziwna ta adresacja z tego Cisco, coś mi się wydaje że pracuje jako modem a adresacje nadaje jakiś router w sieci.
Zrób tak daj adres IP TP-linka w puli głównego routera np. 10.3.136.100 i z włączonym DHCP z bramą 10.3.136.1
Możesz wrzucić obrazek z ipconfig kiedy łączysz się ze wzmacniaczem przed i po zmianie konfiguracji DHCP.

Ok, zaraz spróbuję i powrzucam zrzuty.

Tak pokazuje ipconfig na TpLinku:

Czy tak mam wpisać dane we wzmacniaczu?:

Przeczytaj jeszcze raz mój post.

No to nie zrozumiałem. Proszę o wyrozumiałość.
Gdzie mam te dane wprowadzić?

Właśnie tam gdzie wprowadzasz, pytanie tylko dlaczego chcesz ustawić taki sam adres wzmacniacza jak bramy? Będziesz miał konflikt adresów w sieci,
Pisałem:

Mój błąd, zjadło mi dwa zera.
Tak wprowadziłem i dostaję taki komunikat - robię to w panelu wzmacniacza:

Ustaw maskę 255.0.0.0
Adres wpisujesz ręcznie oczywiście?

Wpisałem tak jak na obrazku. Jestem połączony z ta siecią wzmacniacza na tych ustawieniach. Czy teraz konfigurować go przez Quick serio?

Połącz się z siecią Cisco i sprawdź czy wzmacniacz działa (poziom sygnału).

Połączyłem się z moją zasadniczą siecią WiFi, ale jak wpisuję adres 10.3.136.100 w przeglądarkę (jeśli dobrze zrozumiałem) to nie wyświetla mi panelu TpLinka. Wyskakuje błąd wczytywania strony.
Czy mam wprowadzić jeszcze jakieś ustawienia w zakładce DHCP settings?