Problem z wi-fi na TD-W8960N

Witam:D Mam router TP Link TD-W8960N, neostrada orange 20mb. Mam taki problem że do tego routera są podpięte 2 PC i 1 laptop na wi-fi. I moje pytanie jak to ustawić bo jak na tym laptopie nawet jak ktoś buforuje filmik czy coś zacznie ściągać, to na tych PC strasznie skacze ping i uniemożliwia to zabawe na grach online. I chciałbym jakoś tak zrobić żeby na tym laptopie był bardzo mały transfer tego internetu albo jakoś priorytet żeby ustawić. Ma ktoś jakiś pomysł i mógłby krok po kroku wyjaśnić jak to ogarnąć? Pozdrawiam

Temat przesunięty do właściwego działu. Tytuł tematu poprawiony. CHACA

http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=349 - przykładowa konfiguracja QoS.

Czyli mam po prostu dodać ip tego laptopa, porty zostawić w sensie nie uzupełniać i rate dać np 100-200 i 200-900 i powinno być dobrze tak:D?

Tak IP musi zanajdować się w puli adresów.
QoS musisz ustawić metoda prób i błędów bazując na swoich potrzebach i potrzebach innych użytkowników, W skrajnych przypadkach gdy jakiś p2p wysyca łącze dużą ilością połączeń (seedów) QoS może też mieć problem (wydajność procesora na routerze).

Bo chodzi o to że nie zależy mi jaka będzie prędkość/transfer na laptopie;p aby przeglądarki się tam odpalały i żeby na PC nie skakał ping:D Na moim routerze qos jest nieco inaczej pokazany i niżej mam coś takiego jak Bandwidth Control - i to w tym mam ustawiać te porty itd tak?

Nic nie napisałeś którą masz wersję sprzętową W8960, możliwe że wygląda jak w W8970: