Problem z wdr 3600, tryb klient+ap

Witam,
mam problem ponieważ mam na dole na dole modem (tp link w8970) dziala on jako router adsl, na górze mam tp linka wdr 3600 który łączy sie po wifi i rozdziala mi on internet na 3 komputery po kablu(komputery obciążają trochę połączenie ale wydaje mi się, że ten router powinien sobie spokojnie dać radę) + tworzy sieci wifi. Od kilku dni próbuję dojść co jest nie tak, zmieniałem oprogramowania w routerze bo miałem pierw gargoyle teraz powróciłem do oryginału, ale dalej jest to samo. Miadowicie mam tez lapka i kiedy połączę się do sieci wifi wdr 3600 to pingi są następujące (pingi są też takie same jeśli łączę się po kablu do wdr3600)

192.168.0.1 to adres modemu adsl ten drugi to z witryny onet.pl
natomiast kiedy bezpośredni połaczę się do sieci wifi modemu pingi są juz normalne - do 10
Jakieś pomysły co może być nie tak? Czy to wina konfiguracji, czy coś jest uszkodzone?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
EDIT:
z tego co zauważyłem jeśli łączę się bezpośrednio po wifi z modemem też czasami gubi pakiety:

EDIT2:
Zapomniałem jeszcze dodać, że oprogramowanie jest najnowsze na obu sprzętach, próbowałem przywracać też do oryginalnych i konfigurować jeszcze raz - ten sam rezultat.

Czyli jak dobrze rozumiem konfiguracja WDS na routerze WDR3600? Ta konfiguracja potrzebuje dobrego sygnału i małych zakłóceń aby poprawnie działać. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest Gargoyle i konfiguracja Bridge-a. Oczywiście router musi mieć co wzmocnić czyli nadal poziom sygnału jest ważny -

Wygląda na to, że problem zażegnany. Oryginalne oprogramowanie prawdopodobnie było problemem, wgrałem openwrt i póki co pingi cały czas na poziomie 1/2/3 ms do modemu.

Po testuj na dystansie czasowym, daj znać czy wszystko jest stabilnie. W razie problemów zapraszamy ponownie do nas na forum.