Problem z ustawieniem bandwidth control

Witam Panowie. Posiadam router TP-LINK TD-W8970. Internet jaki dysponuje to Neostrada do 10Mb gdzie wyciaga maksymalnie download 8mb a upload 0,6mb. Z powodu słabych parametrów lini router synchronizuje się tylko na opcji G.DMT. Interesuje mnie prawidłowe skonfigurowanie opcji bandwidth control.

Gdy w punkcie 3 wpisze maksylna predkosc pobierania np 6144kbps to na speedtescie wyciaga maksymalnie 4mb gdy wpisze 8192 to na speedtescie jest ok 6mb gdy dam 10240 wtedy wyciaga ok 8mb... Czemu są takie przekłamania?

Dla jednego komputera chcesz ustawić bandwidth control ?

Nie nie. Dla trzech komputerów. Tylko mówię zauważyłem jak ustawię takie wartości to pokazuje co innego niż wpisałem.

No to pokaż tą twoją konfigurację na obrazkach. Router ma aktualne oprogramowanie?

Proszę bardzo
Tak wygląda status połączenia

Tutaj wynik bez ustawionego BC:

A tutaj BC ustawione na 6mb:

Nie przydzielałem już na poszczególne kompy transferu bo dzieję się tak samo jak tutaj.
Dodam jeszcze, że router czasem zrywa połączenie i nie wiem co to może być. Pozdrawiam
Poprawiłem dodanie obrazków - Administrator

Musisz dodać reguły żeby zadziałało -

Nadal nie jest tak jak powinno być. Dlaczego? Otóż komputer o adresie końcowym 102 maksymalnie wysciaga 4.3Mbps gdzie ma zadane max 6Mbps a dodam ze inne kompy w tym momencie nie są podpięte do sieci.

Czym to testujesz? Sprawdź bez ograniczeń na uploadzie czy będzie to miało wpływ na download.

www.speedtest.net Tą stroną testuje. Chcę ustawić dokładnie to pod grę aby wyeliminować lagi

Wszystko rozumiem ale ograniczenie na uploadzie może prowadzić też do spadku downloadu. Ty próbując testować łącze wysyłasz zapytania do serwerów testowych a są one ograniczane przez twoją konfigurację.

Spróbuj pobierać testowo jakiś plik -

(patrz na sam koniec).