Problem z usb w TP-Link WR842ND

Witam
Posiadam router model WR842ND z portem USB do którego podnam pamięć USB 32 GB (NTFS) na niej różne pliki itp. Utworzyłem media serwer, dodałem foldery i generalnie wszystko działa, ale tylko na komputerze. Mogę wejsc w katalog volume przegladac pliki oddtwarzac muzyke, filmy itp ktore sie na ów pendrivie znajduja ale niestety, nie moge tego wykonac za posrednictwem telewizora Samsung Smart podlaczonego do tej samej sieci oraz za posrednictwem konsoli PS3. Oba urządzenia wykrywaja urządzenie w DLNA? o nazwie TP-LINK_DE45DC:1 (standardtowa nazwa sieci), ale po wejściu w nią pojawia sie komunikat: "brak plików na podłączonym urządzeniu".
O co może chodzić ?
Dodam tylko, że ten sam pendrive podłacząony do TV lub PS3 działa bez zarzutu i oddtwarza WSZYSTKO co na nim jest nagrane.

Aktualizacja oprogramowania na TV i na routerze to w pierwszej kolejności. Druga sprawa to różne protokoły serwerów multimedialnych na routerze i na TV (kwestia dekodowanie różnych formatów obrazu i dźwięku). Możesz spróbować z DLNA na Gargoyle jeżeli nie pójdzie na oryginalnym firmware

Udostępniłeś zasoby dla serwera DLNA?

Ja potwierdzę tylko od siebie to co napisał administrator i dodam tylko tyle ;
mam ten sam problem z tv samsung+pliki na nośniku podpiętym do routera .
Na infolinii samsunga mówią ; funkcje multimedialne w tv mają obsługiwać strumieniowanie mediów z serwisów
które mają swoje widżety na ekranie tv i wyświetlać pliki z nośników podłączonych bezpośrednio do tv .
Natomiast tv nie ma obowiązku wyświetlania plików z dysków w domowej sieci , tak stanowi instrukcja obsługi .
Od tego są orządzenia typu "odtwarzacz sieciowy ".
Mówiłem o tym panom z naszego polskiego supportu tplink-a , wiedzą o tym , poszedł już "cynk" do dyrekcji tplink-a .
Ale trochę jest też w tym wina programistów tplink-a którzy zrobili dziwną ścieżkę udostępniania plików ;
smb[img];192.168.1.1 a gdy wyskoczy VOLUME/SDA1 to robimy "mapuj dysk sieciowy""dodaj do miejsc""dodaj do ulubionych " A np w urządzeniu firmy ZTE znanym u nas jako livebox2 jest to lepiej rozwiązane ;
SIEĆ - SAMBA - WORKGROUP - SERWERLIVEBOX - USB1.
A na tplinku wywala tylko tak jak na dołączonej fotce :cry:

Oprogramowanie zaktualizowane na obu urządzeniach, te same pliki w tym samym formacie są oddtwarzane na TV gdy podłaczam pamiec bezposrednio pod usb w TV, a w przypadku routera nie wykrywa plików, ktore oczywiscie sa udostepnione w media serwerze.
Jakaś inna metoda ?

Jedyna inna metoda do GargoylePL ale też żadnych gwarancji dać nie można. Protokół DLNA nie jest zunifikowany (uniwersalny dla wsztsrkich producentów) z czego wynikają takie problemy.

Zależy mi na tym aby docelowo podłączyć większą pamięc, jakis dysk min. 1 TV z plikamiki głównie .mkv i udostępnic je dla wszystkich urządzeń w sieci domowej. (TV, komputery, itp.)
Ok, to mam dwa pytania :slight_smile:

  1. Gargoyle powoduje utratę gwarancji ?
  2. Jak zainstalować z czym to się je bo jestem laikiem w tym temacie ? Czytalem, że potrzebuje Gargoyle pod mój router tzn jakiego ? :slight_smile:
  1. Gargoyle powoduje utratę gwarancji ?

Jeżeli nastąpi uszkodzenie routera i nie zdołasz wrócić do oryginalnego oprogramowania to tracisz gwarancję.

Kolego wystarczy poszukać na naszym forum:

Podepnę się pod temat. Czy jest możliwość ustawienia na fabrycznym sofcie. Serwera FTP z dwoma różnymi kontami i dostępem do oddzielnych folderów?

Konta konfigurujesz w User Accounts ale robisz to dla folderów udostępnionych w FTP Server. Nie ma przypisania konta do folderu.

Ok czyli wszystko jasne. Dziękować.