Problem z TL-WN822N rozłączanie internetu

Firmware w 8970 zainstalowany najnowszy ,sterowniki w wn822n najnowsze ze strony producenta ,odległość od routera jakieś 9m + jedna ściana cegła

  1. inSSIDer

  1. wireless settings

  1. Karta ma wyłączone zarządzanie energią przez system

Ustaw dla testów Mode 11bg i szerokość kanału na 20MHz - sam widzisz że coś przez chwilę ci urwało sygnał.

no właśnie tak się nieraz robi chwilowe zwiechy lub nawet całkowite zerwania i rozłaczenia

Zrób testy z tymi ustawieniami o których pisałem.

zerwało dwa razy

Zrób taki test i sprawdź co się dzieje z pingiem jak zerwie połączenie -

na razie spokój jak tylko coś będzie to się odezwę

witam ponownie przeprowadziłem testy

tutaj tego nie widać bo już potem "poleciało" ale jak zerwało połaczenie to w tym momencie nie było pingu tylko pisało coś takiego że czas oczekiwania na serwer........ i dalej nie pamietam sorry:)
to jest na tym kompie podłaczonym po wifi (karta TL-WN822N) ,natomiast ten po kablu wszystko stabilnie ping w granicach 18-32

Sam widzisz że ten ping jest bardzo nie stabilny raz wysoki a raz niski i tak na przemian. Ustawienie na routerze zmieniłeś tak jak pisałem?

tak nic to nie dało
aha teraz jeszcze ściągam testowy załacznik 500MB po wifi
Łącze 6M predkość pobierania 430KB/s
na drugim kompie na kablu full 730

Skupmy się na tym pierwszym teście czyli ping 192.168.1.1 tu czasy nie powinny przekraczać 1 do 3ms. Próbowałeś zmieniać kanał na routerze? Zrób to w ten sposób że zmiana kanału na routerze, reboot routera i test ping 192.168.1.1
Nie wiem czy mówiłem o sprawdzeniu czy są dostępne jakieś nowsze sterowniki niż te które masz na swoim komputerze (strona producenta).

przepraszam że tak długo ale musiałem odejść od kompa
ustawienia takie jak mi mówiłeś + reboot routera + test ping 192.168.1.1

ping 1ms prawie cały czas nieraz ale bardzo rzadko pojawia się 3ms i chyba z raz 9ms się pojawiło ,ale w zasadzie cały czas jest 1ms na pozostałych testach 29ms 23ms różnie

Na obrazku miałeś troszkę galimatiasu bo raz było dobrze a raz bardzo wysoko?Zmieniałeś kanały że masz teraz niski ping przez cały czas? Ważny jest teraz sam ping do routera.

tak zmieniłem na 11bg mixed, kanał na 9 ,channel width 20MHz(tego przy 11bg się nie da zmienić,tylko przy 11bgn mixed)
Ważny jest teraz sam ping do routera.
czyli który to jest test ?

Wygląda że teraz jest stabilniej?

Na razie chyba tak szczególnie było to widać w grach ping potrafił skoczyć nawet do 1000 i chyba wtedy następowało zerwanie ,zobaczymy czy już nie bedzie się rozłączać .Wrzuciłem znowu pobieranie teraz jest full tylko jak zaczęło pobierać to na moment ping skoczył do 150ms(1x) i potem 1ms częściej pojawiają się teraz 2ms i nawet3.
Na ping 8.8.8.8 -t skoczyło do 55ms z 34-39ms

To normalny objaw jest bo obciążyłeś łącze.

przedwczesna radość od nowa to samo .Restartuje router załączam ping jest ok tak jak wcześniej pisałem po włączeniu gry internetowej nagle skacze ping do 350 i tak już pozostaje nawet po wyłączeniu przegladarki potem nastąpiło zerwanie połaczenia .Co ciekawego jak włacze drugi komp i on też obciąża router (wystarczy tylko włączyć komp) ping spada może nie do 1ms ale jest na poziomie 50-100

Niestety wygląda to na zakłócenia generowane przez urządzenia w paśmie 2,4GHz a nie widoczne przez inSSIDer-a.

jakie to mogą być urządzenia bo mieszkam w domu jedno rodzinny i sąsiedzi są trochę ode mnie oddaleni ?