Problem z TL-WA854TR - po jakims czasie zrywa polaczenie

Witam, kupilem to urzadzenie, skonfigurowalem, podlaczylem do opdowiedniego gniazdka i bylem mega zadwolony... do czasu :slight_smile:
Sytuacja wyglada tak, ze wszystko dziala ladnie pieknie, ale po jakims czsie, urzadzenia mimo ze widza siec extedera, to nie moga sie z nia polaczyc. Wyglada to troche tak, jakby extender je rozlaczal, po wyciagnieciu extendera z gniazdka i wlozeniu na nowo, po chwili znowu wszystko smiga, przez dosyc krotki niestety czas i historia sie powtarza. Jesli nie wyciagne extendera z gniazda i np tel rozlacze sie z ta siecia i polcze na nowo, to WIFI tez dziala, ale przez bardzo krotka chwile, w zasadzie udaje sie np pierwsze wejscie na strone http po czym wifi jest rozlaczone.
Bede wdzieczny za pomoc :slight_smile:

Próbowałeś zresetować repeater i skonfigurować od nowa? możesz też przy okazji zaktualizować firmware.

Podobnie jak wyżej plus głównym routerem w twojej sieci jest? Jaki jest poziom sygnału z głównego routera na repetarze? Czy w okolicy masz duże zakłócenia od innych sieci?

Wykonaj pomiary inSSIDer-em:

Dziekuje za odpowiedzi. Skonfiguruje jeszcze raz od nowa i sprawdze czy problem sie powtorzy. Sila sygnalu to 3 kreski z 5. Glowny router to jakis staroc, linksys wrtu54g-tm. Jutro wykonam te testy o ktorych napisaliscie.

Moge juz stwierdzic, ze restart urzadzenia i konfiguracja na nowo nic nie daje- probowalem kilkukrotnie, za kazdym razem problem zaczyna po chwili wystepowac.
Firmware z tego co widze na stronie producenta i w tym interfejsie www urzadzenia jest aktualny.
Jesli chodzi o zaklocenia, to nie wiem, pewnie sami najlepiej to ocenicie z tego zrzutu z programu o ktorym pisaliscie.
To jest zrzut z momentu, kiedy extender dzialal, tzn zaraz po wyciagnieciu go z gniazdka i podlaczeniu na nowo.
Moja siec, to "siec13", wykryta 2-krotnie, pewnie ze wzgledu na to ze pomiar byl robiony prze extenderze, wiec zlapal i siec "oryginalna" i ta z repeatera?
Prosze o pomoc :slight_smile:

Przy takim zaszumieniu (ilość sieci) nie ma się co dziwić że połączenie jest niestabilne.

Przestaw Główny router na 1 kanał.

Licba sieci, jak to w bloku, z kazdego mieszkania innn.. Tzn ze to rozwiazanie sie nie sprawdzi u mnie po prostu i musze szukac czegos innego?
Zmienic na 1 kanal, mozesz napisac cokolwiek wiecej? Jestem niga jesli chodzi o sieci :wink:

Masz router linksys wrtu54g-tm
Wchodzisz na stronę konfiguracyjną routera ( chyba http://192.168.1.1/ )
Zakładka Wireless i niżej masz do wyboru Wireless Channel. Wybierz tam 1 i zapisz ustawienia.

Dzieki, zmienilem i bede testowal :slight_smile:

Niestety bez zmian, dalej po wlozeniu do gniazdka dziala jaka godzine, a potem rozlacza az do restartu urzadzenia... W kompie wyglada to tak, ze niby jest siec, ale z ograniczona lacznoscia.. Jakies inne pomysly?

Zrób taki test na stabilność połączenia:

Uwzględnij ping do adresu IP repeatera.