Problem z sygnałem wifi

Witam mam problem , chodzi o zasięg wifi , w laptopie i konsoli mam zasięg wifi 90-98% , ale w menu routera w tabeli klientów mam podany sygnał 10% , gdy sygnał spanie poniżej 8% internet chodzi po 200kb/s a w komputerze i konsoli 80% . Czy ktoś miał coś takiego ?

Co to za router? Jak daleko od źródła sygnału (głównego access pointa/routera bezprzewodowego)? Jakie masz anteny? Podałeś zbyt mało szczegółów technicznych.

Router OVISLINK AirLive AP60 , podłączony pod liveboxa kablem rj45 jako ap router , antena 2dbi , router jest w pokoju i sygnał przechodzi przez 2 ściany drewniane , wifi w livebox jest wyłączone bo ma wbudowaną antenę i u siebie w pokoju mam 1-2 kreski zasięgu , w ap mam 4-max zasięgu ale tak jak pisałem , sygnał w menu routera ap spada do 8-10 i internet chodzi po 200kb/s , w pokoju gdzie jest ap jest 10mb/s i sygnał w menu routera ap 60%

Wrzuć screena z programu Inssider.

Zainstaluj inSSIDer-a i zrób pomiary na komputerze -

oczywiście w miejscu gdzie korzystasz z internetu.
Wojtek byłeś szybszy :wink:

uszatek 2 połączony

tutaj pełny

W pierwszej kolejności wyłączył bym tryb N na AirLive AP60 i zostawił sam 11g i sprawdził w tedy stabilność.

na 11g jest tak samo

No to możesz spróbować wymienić antenę w AirLive AP60 na coś o większym zysku.

Jak nie korzystasz z sieci Orange Funspot to wyłącz ją z poziomu konta On-linie Orange .

sygnał wifi z livebox jest wyłączony cały czas , tylko na test włączyłem żebyście zobaczyli sygnał między ap a livebox

Zatem poszedłbym w tym kierunku.