Problem z siecią WIFI TD-W8970 3 laptoty (jeden z TL-WN725N)

Dotychczas w mojej sieci działały dwa laptopy z wbudowanymi kartami i nie było żadnych problemów. Laptopy najczęściej używane w tym samym pokoju co router i gdy działają tylko one nie ma żadnych problemów. Gdy w sieci pojawia 3 laptop(z kartą TL-WN725N) ze świeżo zainstalowanym oryginalnym WinXP którego teściowa używa tylko do przeglądania internetu i grania w pasjansa (nie ogląda nawet youtube wiec nie ma czym zapchać pasma). Na dwóch poprzednich mimo pełnej jakości sygnału sieć WiFi działa tak powoli że nie da się przeglądać internetu(nie chce się nawet otworzyć strona konfiguracyjna routera) cześć pingów nie dociera do routera. Problem nie występuje zawsze i na obu laptopach, lecz nigdy nie występuje na laptopie z kartą TL-WN725N który działa w innym pokoju.
Sieć mam ustawioną na stale na kanale 13 najbardziej pusty z możliwych, czasem pojawia się inna sieć na kanale 10.
Szyfrowanie ustawione na WPA2-PSK AES.
Mode na 11bgn bo czasem łącze się telefonem.
Channel Width: auto, próbowałem zmieniać na 20 i na 40 ale problem dalej występował.
Reszta ustawień na automatycznie.
Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją albo wie jak naprawić mój problem?

Próbowałeś testowo ustawić router bez N-ki tyllko 802.11g?
Zainstaluj inSSIDer-a i zrób diagnostykę sieci na wszystkich komputerach komputerach (mając oczywiście włączony ten komputer z TL-WN725N -

Spróbuj dopisać DNS-y googlowskie do konfiguracji wifi w routerze lub dostawcy internetu.

Cały miesiąc się zastanawiałem co może być nie tak, a rozwiązanie było tak proste. Miałem nawet pomysł, że mam za mocny sygnał w pokoju:)
Dzięki Administratorze po ustawieniu g na sztywno problem się nie pojawił.

No to cieszy że mogliśmy pomóc na forum.
Proszę zamknij wątek jeżeli wszystko wyjaśnione. W razie problemów zapraszamy ponownie. Pozdrawiam Administrator!