Problem z ruterem mr3420 +e3372 LTE

Witam serdecznie
Mam problem mam zestaw mr3420v2.2 + modem e3372 jest podłączony
do kompa odbieranie jest ok 8 mb, a po wifi (pełny zasięg) na dole domu
czyli odległość niewielka niecały 1mb. Dodatkowo zrywa często
połączenie i trwa identyfikacja. Dodam że aktualizowałem soft rutera ze
strony tp link czyli TL-MR3420_V2_PL_141009 (mam wersję mr3420 wer. 2.2)
Wcześniej miałem starszy soft +modem MF636 z Aero2 i działało pięknie
nic się nie działo
a teraz z modemem e3372 ciągły problem
Dodam jeszcze że udostępniając net poprzez ruter telefonu note2 wszystko pięknie działa odbiór ok 25mb na LTE, a wysył ok 14
teraz pluje sobie w twarz mówiąc poco mi był zakup modemu LTE, jak moge tel wrzucić w stację dokująca i mam net bez problemu, zgodzicie się?
Moim skromnym zdaniem jest to ewidentnie wina mr3420 tj. niezgodność towaru z umową bo nie daje sobie rady z napięciem podawanym przez modem LTE. Pojawiają sie porady hub aktywny, przedłużka ale przeciez tak nie powinno być
prośba o rady. Pozdrawiam

Nie znam innego rozwiązania twojego problemu.
Możesz po świtach zadzwonić do suportu i zgłosić problem:

LTE pobiera więcej prądu niż 3G. Jeśli do tego dojdzie słaby zasięg to rozpoczynają się zerwania połączenia.
Co masz w logu systemowym przy zerwaniu łącza. Sprawdzałeś prędkość internetu gdy komputer był podłączony do routera kablem?

Niestety to są porady które działają.
Router został wyprodukowany z bieżącymi standardami dla USB2.0 gdzie wydajność prądowa portu musi spełniać 500mA. Modemy które są wyprodukowane z portem USB (szczególnie LTE) pobierają do 700mA. Pobór wzrasta kiedy zasięg sieci LTE jest słabszy lub zakłócony innym sprzętem.

Mnie zastanawia dlaczego port routera nie radzi sobie z takim poborem.
Może trzeba wybrać inny model?
Mam do zrobienie podobne połączenie i jakoś nie jestem przekonany i trafności tego wyboru.

A ja dopowiem, że u mnie na takiej samej konfiguracji wifi zabezpieczone WPA2 zrywa i ogranicza prędkość a na niezabezpieczonej smiga jak trzeba. Na kablu i bezpośrednio na modemie mam takie same odczyty w speedtest.pl
Do nadajnika LTE mam 180m w lini prostej więc zasięg mam jak najbardziej. Co więcej w okolicy (u sąsiada) jest tylko jedna mocna emisja wifi.
moje dane z modemu.

Network status
Network name:	Play
Network type:	LTE
RSSI:	-61dBm
PS network registration:	Register on the local network
PS attachment:	attachment
IP address:	188.33.27.90
DNS server:	89.108.202.21
RSRP:	-86dBm
RSRQ:	-8dB
PCI:	298

To dopiero ciekawostka kolego -))
Normalnie czary.
Dodam więcej zaczynam sobie w twarz płuc ze zakupiłem modem lte jak z tym tyle problemów. Bo mam note samsunga z lte
i udostępnia przez niego bo ma ruter neta i wszystko miło śmiga. Mogłem kupić zamiast tego modemu stacje dokująca
I w ten sposób rozwiązać sprawę netu w domu

Ja tu do kolegi z sercem na dłoni a kolega żarty :wink:
Chodzi mi o to, że to nie wina modemu tylko router nie radzi sobie z szyfrowaniem.

Wątpię kolego aby to był powód zresztą koledzy inni to potwierdza
Jakie zatem zabezpieczenie nie będzie robić spustoszenia?
Twierdzę że to nie ta przyczyną gdyż na tym ruterze z innym modemem nie było problemu
pozostaje chyba zakup tego aktywnego huba

Witam mam to samo jedyne rozwiązanie to modem podpiąć do kompa tp link kablem wlan i udostępnic net z karty modemu na router

Kolego prośbą o jaśniejsze wytłumaczenie dla laika jak to zrobić i czym dzieki

witam to znowu ja .Informatykiem nie jestem .wieć jak umiem tak opowiem.Modem podpiołem do pc w gniazdo usb .Modem zalogował się jako karta sieciowa.ruter podpiołem do pc kablem lan czy wlan diabli wiedzą jak to fachowo nazwać .na tp linku gniazdo 1,w pc było tylko jedno które pasuje do tego kabla.weszłem w ustawienia centrum sieci i udostępniania. potem zmień ustawienia karty sieciowej.dalej karta modemu (u mnie podpisana ndis)właściwości ,udostępnij, zezwalaj innym użytkownikom.potem odpaliłem przegłądarkę wpisałem adres 192.168.1.1. konfiguracja szybka w okienku zamiast 3g zaznaczamy wan dalej tylko potwierdzałem .potem w Network->LAN. 192.168.1.1. zamieniłem na 192.168.1.2. zapisałem.zamienić w tp link gniazdo 1 na wan. i potem już działało .Z tego co dowiedziałem sie z mojego wywiadu to tplink 3420 w wersji v1 nie obsługuje hilink.i żadne aktywne huby nic nie pomogą. (mi nie pomogły).Sam walczyłem z konfiguracją chyba z 2-3 godziny.opisałem to jak pamiętałem więc opis traktujcie jako wskazówki a nie instrukcje.pozdrawiam i życzę powodzenia.