Problem z podlaczeniem przez wan TD-W8980

Witam mam mały problem z konfiguracja routera. Jak ustawić router żeby internet chodził przez Wan a nie przez ADSL?? Mam modem pod który podpinam router pod wejście wan i nic... Próbowałem na wiele sposobów, ale bez skutecznie. Ze starym routerem nie było peryblemu podłączałem kabelek pod wan wpisywałem ręcznie MAC i po problemie. Czy ktoś morze mi pomoc?

Konfiguracja powinna być podobna jak w W8970:

Dziękuje zrobiłem tak jak było opisane, ale jest następny problem ze od razu jak połączy uzyska adres itp. to do razu rozłącza :confused: co możne być przyczyna?

Klonowanie adresu fizycznego mac zrobiłeś? Co to za dostawca? Może musisz zmienić adres IP na routerze? Jeżeli nie pomoże daj obrazek z ipconfig /all kiedy łączysz się bez routera (sam komputera).

Klonowanie nie zrobiłem ręcznie przepisałem adres ze starego routera, a to lokalny dostawca firma Gawex.

Pytałem bardziej pod katem czy adres WAN-owy jest taki jak tem zarejestrowany u dostawcy. Poproszę jeszcze o ipconfig /all

To chodzi o ten adres co jest pod routerem? Jezeli tak to ja jade na starym adresie z poprzedniego routera porostu przepisuje go recznie. Później wysle bo mnie teraz nie ma w domu.

Chyba nie do końca się rozumiemy. Skoro dostawca autoryzuje połączenie (dostęp do internetu) po adresie fizycznym to na porcie WAN nowego routera musi się znaleźć właśnie ten adres mac. Nie ważne czy to zrobisz przez klonowanie czy przez wpisanie ręczne. Robisz reboot routera i masz dostęp do internetu.

To chodzi o ten adres co jest pod routerem? Jezeli tak to ja jade na starym adresie z poprzedniego routera porostu przepisuje go recznie. Później wysle bo mnie teraz nie ma w domu.

Chodzi o adres który jest zarejestrowany u dostawcy.

Nie, nie wlasnie oni maja w bazie nie adres tego modemu czy tez routera ich tylko tego mojego, bo kiedys dzwonilem i musialem podawac ten co mam na tym zakupionym routerze. O to chodzi?? Ten stary co mam normalnie chodzi.

No wlasnie to go recznie przepisuje ze starego routera.

Czyli ten adres mac na którym masz dostęp do internetu musi znaleźć się na WAN-ie nowego routera.

Zawsze tak robiłem jak zmieni alem router wpisywałem ten co oni maja u siebie w bazie, ale łączy na chwile i rozłącza a tak to chyba by nie łączyło w ogole.

Czyli jak go wprowadzic?

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli "łączy na chwile"? Dostaje jakąś adresację? Bez ipconfig /all dalej nie ruszymy!?

Dobrze jutro wysle. Jest tak jak na tym obrazku przykładowym a poznie rozlacza.

Czyli albo trzeba zmienić adresację (IP routera np. 192.168.100.1) albo sprawdzić ten mac.

Dobrze jutro wszystko wysle. Narazie dziekuje za pomoc

Zauważyłem ze jak połączy to nie ma adresu DNS.. prosze zdjecia i jedno jest z ustawiania starego routera