Problem z logowaniem się do TP-Link TL-WR1043ND po aktualizacji softu

O wielkie dzięki
Pomogła zmiana przeglądarki. :slight_smile:
Dzięki za pomoc - kto by pomyślał...


Mam jeszcze problem z zestawieniem połączenia WDS
Chcę połączyć TP-Linka(TL-WR1043ND) z Liveboxem (UHD88) poprzez WiFi i niby jest połączenie a nie działa internet.
Co robię nie tak?
Czy jest inna możliwość niż WDS w tym urządzeniu?
Pozdrawiam Serdecznie

TP-Link na oryginalnym sofcie nie posiada trybu klient wifi. Spróbuj alternatywnego oprogramowania np Gargoyle.

Czyli poprzez opcję WDS nie będzie działać?

TP-Link ma opcję "nadajnika" WDS, jednak Livebox 2.0 nie posiada trybu WDS.
ps. UHD88 to tuner SAT/IPTV.

Czyli teraz ratuje mnie tylko wgranie Gargoyle ?
Musze poszukać informacji na jego temat
czy to trudna operacja ?

Tutaj opis instalacji

Instrukcja konfiguracji:

lub

Kolego jesteś Wielki
Biorę się za lekturę
Serdeczne dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Witam Wszystkich
Pozwolę sobie odgrzać wątek, bo nie da się mojego problemu nazwać inaczej jak nazwa tego właśnie wątku, choć sprawa ma się jednak odmiennie.
Mam problem z logowaniem się do TL-WR1043ND z zewnętrznej sieci. Ostatnio odkryłem, że mogę się logować nie tylko z sieci wewnętrznej po IP 192.168.1.1 ale i z sieci zewnętrznej, w moim przypadku ze stałego IP 85.... tylko trzeba podać w czasie logowania wybrany port np. 6000. Ustawiłem więc port zdalnego dostępu no i zaczęła się zabawa bo pisząc 192...:6000 loguję się a pisząc 85...:6000 już nie. Pojawia sie ekran logowania, wpisuję user/pas i mam info - błędny user lub pas a po kilku logowaniach zaczyna mi liczyć czas.
W międzyczasie zrobiłem upgrade firmware ale nie wiem czy to to zaszkodziło.
Aha miałem efekt przejściowy, z sieci zewnętrznej udawało mi się przejść dalej - pojawiała mi czasem sie ramka wypełniona napisami: "nie masz prawa dostępu", ramka, tzn. szkielet strony która pojawia się po zalogowaniu - z lewej menu w środku treść, z prawej info, ale wszędzie napis j.w.
Sprawdzone z Opera, IE, Chrome, na dwóch komputerach z win7 i win8 oraz na komórce z Androidem. A właśnie na dostępie z tej komórki mi akurat zależy [sony xperia S Android4.1].
Może ktoś miał podobny problem albo ma pomysł o co chodzi ? Mówię od razu, ze nie mam czasu na zmianę firmware, wole zostać przy oryginalnym.
Pozdrawiam

Pokaż screena z zakładki Remote Management.

Mam taką treść:
Remote Management
Web Management Port: 6000
Remote Management IP Address: 255.255.255.255 (Enter 255.255.255.255 for all)

Z zewnątrz (inna lokalizacja) też masz taki sam problem? Próbowałeś na innym porcie 80 lub 8080?

Sprawdzałem teraz na 80 i 8080 z Androida. Bez zmian: The username or passwor is incorrect, please imput again

Sprawdzając wpisujesz tylko zewnętrzny adres IP (przy porcie 80) nie masz jakiegoś adresu domenowego? Warto sprawdzić na jakiejś nie mobilnej przeglądarce bo nowe oprogramowanie ma wiele nowych zabezpieczeń (załatane dziury).

Na pewno [nigdy nie mów nigdy ?] nie mam zadnej domeny przypisanej do IP.
Natomiast logowanie z zewnętrznego adresu jest jak niżej. Nie wiem jak wyjdzie jpg - mój pierwszy raz ...
Logowałem sie po przepieciu internetu w laptopie na modem GSM.

Na razie nie widać tego jpg-a?

No właśnie, chyba nie załapałem jak sie pokazuje załaczniki. Taraz powinno być lepiej. Duzy widok choć rozmiar 50kB.

Login i hasło wpisujesz poprawnie? Sama strona logowania wygląda tak:

Tak, loguje sie przez ten pokazany przez Ciebie ekran, z podaniem własciwego user/pass [nie przez admin/admin dla jasności] i dostaję:
z Androida info : incorrect
z win7 przez GSM : to co pokazałem wyżej

W przeglądarce nie masz włączonych jakiś blokad wyskakujących treści pop-u itp?

Trudno powiedzieć, raczej nie, bo i Opere i Chrome mam bez większych rekonfiguracji - zaisntalowane - działają.
Przychodzi mi do głowy jeszcze jeden trop - Synology.
Do routera mm wpiety NAS Synology DS211j na którym przez pewien czas była czynna usługa www, a mozliwe sa jeszcze ftp, jakieś kamery i coś jeszcze więcej pewnie. Piszę że usługi mozliwe [choć aktualnie nieczynne], więc nie mam pewności czy coś automatycznie Synology sobie nie blokuje. Kurcze, widze że będe musiał droche głebiej pogrzebać niż myślałem.
Aha i drugi trop - piszesz o uszczelnieniu dziur - i tu też może być powód.
3 dni siedziałem rok temu nad Synology właśnie, gdy po jaimś tam upgrade, nie udało mi sie na niego zalogować. No i okazało sie że Login i pass był poprawny ale nie zgadzała sie grupa robocza która musiała być taka sama na Synology i na laptopie z ktorego sie logowałem. I tu może byc cos podobnego, choć co innego logowania przez sieć a co inego przez www.
Dziekuję za dotychczasową pomoc i zainteresowanie :slight_smile: