Problem z konfiguracją wi-fi - TP-LINK TL-WR843ND

Mam taki problem z konfiguracją mojego routera, że w sumie działa mi jedynie laptop bezprzewodowo, ale za to już tablet, telefon i TV już niekoniecznie. Oczywiście łączy mi z siecią ale nie z internetem. Wcześniej miałam podłączony internet do laptopa poprzez złącze z końcówką RP-SMA, w routerze zastosowałam to samo złącze. Mój dostawca dostarcza mi internet radiowy o stałym IP. Po kilkunastu próbach w tym określania adresów MAC urządzeń które chcę aby się łączyły nadal nic. Pomóżcie biednej kobiecie, która nie ma bladego pojęcia co z tym zrobić dalej. ;ccc

Może być ciężko.

Pokaż zakładkę STATUS z twojego TP-LINKa

oto i screen

Masz jakieś połączenia w trybie WDS, masz go załączonego.

tak to wygląda u mnie z WDS

Wyłącz WDS.

W Working mode wybierz WISP Client Router.

Jak wyłączam WDS to nawet laptop już nie ma wi fi. ;cc

A co do tego wybrania WISP Client Router wyskakuje mi, że nie podłączono kabla internetowego. :cry:

Kto w ogóle polecił ci WR843ND aby działał jako odbiornik i nadajnik? To nie ma prawa działać stabilnie.

A więc co polecasz Adminie? :slight_smile: Liczę na jakąś radę, bo dla mnie to nie problem to sprzedać/coś dokupić.

Może inaczej: jak masz zakończony przewód chodzi o przyłącze czy jest to RP-SMA czy RJ-45. W jaki sposób miałaś poprzednio podpięty kabel do laptopa?

Mój kabel ma końcówkę RP-SMA. Wcześniej miałam podłączone to do laptopa poprzez prześciówkę z USB

To teraz tak: tego WR843 zostaw a dokup tylko WR743ND. Połączysz go z anteną za pomocą RP-SMA. WR-a 843 zepniesz kablowo z 743, będzie przekazywał wtedy dalej neta po wifi i kablowo.

To jest niemożliwe, bo w tym trybie kabel nie jest wymagany. Spróbuj jeszcze raz lub wybierz lepszą opcję:

Co tu dużo mówić WR743NDv2 jako odbiornik a dalej możesz wykorzystać tego WR843ND jako router bezprzewodowy w celu nadawania sieci w mieszkaniu. To samo co sugerowali koledzy. Jeszcze tak na marginesie to poprosił bym dostawcę usługi o wymianę instalacji z kabla koncentrycznego na urządzenie CPE wtedy odpadnie ci martwienie się o odbiornik bo w mieszkaniu będzie skrętka. Takich instalacji już się nie stosuje jak u ciebie na kablu koncentrycznym to już muzeum które często generuje problemy.