Problem z konfiguracja TL-WR1043nd

Jak masz doprowadzony internet do mieszkania ? W jaki port wpinasz kabel w routerze ?

Masz przed tym routerem jakiś modem, jest to sieć kablowa. Jak masz go w tej chwili skonfigurowanego?

Do mieszkania Internet mam doprowadzany przez kabel, nie mam modemu.Kabel wpinam w port INTERNET

Jak podłaczysz ten przewód do komputera bezpośrednio to masz internet?

Tak, mam internet, na starym routerze linksys wszystko działa.Moze router jest zle dobrany do sieci bo mam bodajze adsl2.

Rozwiń trochę temat. Jaki dostawca sygnału, kablówka, Neo, Netia, Dialog czy inne.

Neostrada

Ten router do neostrady się nie nadaje. Potrzebujesz router z portem ADSL . Obecnego TP linka co masz możesz wykorzystać jako AP podłączając do starego Linsksysa . Lub też stary router ustawić w tryb Bridige( o ile go posiada) i do niego podpiąć TP linka w konfingu. PPPoE.

Zrób zdjęcie tego kabla i ftyku który jest na końcu bo sa tu pewne niespójności w temacie.

Dzieki Wojtek, tak podejrzewalem ze kupilem niewlasciwy router.Oddalem go do sklepu-zwrot pieniedzy.Jaki teraz kupic router z tym ADSL tak do 200 zł?Moze TD-W8970?

TD-W8970 to dobry router. Sam taki mam i polecam.

Heinz on na pewno ma ADSL tak? :smiley: Zeby nie bylo ze znowu cos bedzie nie tak :stuck_out_tongue:

on ma ADSL (dla internetu po RJ11) i opcję zmiany portu LAN w port WAN (dla internetu po RJ45)

Tak jak Heniz pisał jest uniwersalny. Może działać jako ADSL i jako WAN-owy router.

To pieknie, dzięki panowie, czyli bedzie dzialal na tych łączach Neostrady :wink: Zamawiam :slight_smile:

Oczywiście że będzie działał. Linię podłączasz bezpośrednio do W8970N.

Tutaj masz opisaną konfigurację w/w routera

Ale pomocni jesteście, dzięki! ;D

Taka nasza robota :wink:

Po to jest kolego to forum stworzone żeby pomóc :wink: