Problem z konfiguracją TL-ER6020

Witam
Mam problem z konfiguracją routera TL-ER6020. Jak na razie ma działać jako zwykły router bez VPN z drugim łączem zapasowym w przyszłości dopiero będzie konfiguracja VPN.
Po wstępnym skonfigurowaniu i ustawieniu wg potrzeb niby wszystko działo aż do momentu kiedy przyszła potrzeba korzystania z poczty przez WWW.
Podejrzewam problem z HTTPS ale nie wiem jak temu zaradzić. Połączenie raz jest stabilne przez godzinę a za chwilę potrafi się zrywać co minutkę i wyskakuje komunikat:

  1. 26.05.2014 14:35 GMT
    Błąd sieci (, Network error)
  2. 26.05.2014 14:36 GMT
    Błąd sieci (, Network error)
  3. 26.05.2014 14:41 GMT
    Błąd sieci (, Network error)

Date: Mon May 26 2014 16:41:49 GMT+0200 (Środkowoeuropejski czas letni)
Host: https://poczta.nazwa.pl/ox6/ox.html#&user=xxx@xxxx.com.pl&user_id=21&language=pl_PL&store=false
Version: 6.22.3 Rev3 (UI), 7.2.2-Rev13 (Server)
Browser: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/34.0.1847.137 Safari/537.36

Module: mail, View: mail/hsplit/unthreaded, Folder: default0/INBOX, Default folders: tasks=134eas=truecalendar=132contacts=133, Landing page: mail, Tree: New, Expert: No, Language: pl_PL

Loaded modules: calendar, com.openexchange.extras, com.openexchange.mail.filter, com.openexchange.publish, com.openexchange.secret.recovery, com.openexchange.subscribe, com.openexchange.user.passwordchange, com.openexchange.user.personaldata, com.openexchange.wizard, contacts, folder, infostore, interfaces, mail, mailaccount, messaging, olox20, pl.netart.ox.autoresponder, pl.netart.ox.branding, pl.netart.ox.branding-config, pl.netart.ox.ga, pl.netart.ox.mail.forward, pl.netart.ox.password.change, pl.netart.ox.sms.notification, portal, tasks, themes, uwaWidgets

nie ma znaczenia przeglądarka ani ilość użytkowników równocześnie korzystających z poczty. Jeszcze występują problemy z niektórymi bankami. Inne usługi (www, poczta, terminale, ftp) działają bez zakłóceń. Co dziwne poczta na innych serwerach np: https://mail.google.com, home.pl działa bez problemu. Z ciekawości podmieniłem router na TL-WR1043ND i wszystko działa tylko że to kurka nie o to chodzi.

Oprogramowanie masz najnowsze dostępne?

Najnowsze oficjalnie dostępne czyli

Firmware Version: 1.0.1 Build 20130618 Rel.46227
w sumie od sprawdzenia tego zacząłem choć nie zawsze nowsze jest lepsze.

W samym firewall-u coś zmieniałeś? Przeglądałeś logi routera może tam znajdziesz coś niepokojącego?

zanim zaczęły się problemy nic nie ruszałem. Teraz wyłączam poszczególne bloki i obserwuję co się dzieje. Obecnie prawie wszystko powyłączane i dalej zonk

Przeanalizuj logi routera (może wrzuć na forum obrazki). Trudno mi zweryfikować bo nie mam tego modelu u siebie.
Proponuję zadzwonić do suportu TP-linka:

Dzięki za chęć pomocy - w sumie to nawet nie spodziewałem się tak szybkiego odzewu. Jak coś ustalę z suport-em to napiszę. Może komuś się przyda.

Po to prowadzimy to forum aby pomagać w konfiguracji urządzeń firmy TP-Link. Czekamy na informacje, na pewno przydadzą się na przyszłość.

spróbuj przekierować ruch wychodzący portem 25, 587, 465 a szczególnie 443 przez jedno łącze (tzw. binding).
bank ma szyfrowane połączenie, które nawiązuje w jednego IP. Jak nagle wskakuje autobalancing zaczyna kierować pakiety drugim wanem i wywala się sesja w bankiem.