Problem z konfiguracją repeatera

Witam wszystkich. Po dwu tygodniowych zmaganiach zwiększenia sieci domowej pomału poddaję się więc bardzo proszę o pomoc. Dysponuje takim sprzętem jak modem-router tp-link td-w8901g oraz reapeater tp-link tl-wa750re. Problem jest następujący. Router łączy się z siecią bezproblemowo na każdym urządzeniu problem pojawia się po skonfigurowaniu repeatera. Na niektórych urządzeniach internet jest a na innych nie ma do niego dostępu. W każdym urządzeniu wszystko łączy się auytomatycznie. Na routerze dhcp włączone. Czasami po ręcznym wprowadzeniu danych ip, bramy, dns, jakiś czas urządzenia nawiązują połączenie z siecią. Internet mam z eneii. Dodam że wykrywana jest sieć na każdym urządzeniu tylko że nie na każdym jest dostęp do internetu. Bardzo proszę o pomoc. Ratujcie hehe

Na W8901g masz ustawione DNS-y w DHCP:

Dnsy nie były wprowadzone. Wprowadziłem takie jak na zrzucie ekranu od Ciebie. Sprawdzę i odpiszę czy poskutkowało.

Problem nadal występuje. Mam trzy urządzenia podpięte pod repeater. Netbook samsung, telewizor samsung i telefon samsung. Teraz na netbooku jest dostęp do internetu, a na telefonie nie. W kompie ustawienia ip i dns automatyczne, w telefonie DHCP. Co mogę jeszcze zrobić?

Spróbować usunąć sieć z zapamiętanych i połączyć się ponownie lub nawet zmienić nazwę (SSID) sieci na routerze aby urządzenia pobrały nową adresację.

Możesz dać obrazek z ipconfig /all i jaką dostałeś adresację.

Resetowałem już router. I nic nie pomogło. Dzisiaj nie mam dostępu do internetu na żadnym urządzeniu lecz po odłączeniu repeatera problem znika. Czyli coś będzie nie tak z połączeniem repeater-router. Tak mi się wydaje. Po ponownym włączeniu repeatera urządzenia łączą się z siecią i jest dostęp do internetu. O co tu chodzi? Hehe ps. Nie wiem o jaką adresację Ci chodzi. Pozdrawiam

Kiedy masz dostęp do internetu (sam router) i kiedy łączysz się przez wzmacniacz. Daj też obrazki z konfiguracji wzmacniacza (status, wireless, APList).

Zrzuty adresacji. Pierwszy to połączenie przez router, drugi połączenie przez wzmacniacz. Prześle jeszcze ustawienia repeatera.

sorki odwrotnie. Pierwszy przez wzmacniacz a ten przez roeter.

Adresacja wygląda poprawnie przez router i przez wzmacniacz. Możesz przez wzmacniacz zrobić test -

status wzmacniacza

DHCP jak masz ustawione na głównym routerze? Zacznij od 192.168.1.10
Poza tym na wzmacniaczu 192.168.1.2 wpisane na stałe w Network->LAN

network

Tak jak mówiłem STATIC IP i wpisz 192.168.1.2 a na głównym DHCP zacznij od 192.168.1.10

dhcp

Mówię o DHCP na głównym routerze tu zostaw disable - wyłączone.

Zrobiłem tak jak napisałeś.

No to przetestuj!? Jeżeli będzie problem to daj obrazki z testu którego przykład wrzuciłem we wcześniejszym poście.