Problem z konfiguracją Dwóch routerów TPLINK

Witam
Sprawa wygląda tak. Posiadam neostradę z gniazdkiem sieciowym na 1 piętrze domu, podłączony jest tam Router TP LINK TDW8950N, w routerze wpisałem hasła do neostrady, wyłączyłem DHCP ustawiłem w Wirelles Settings Kanał na 3 IP główne 192.168.1.1.
Chciałbym moc łączyć się do tego routera przez WIFI z urządzeń takich jak telefon laptop itp.
Na 2piętrze mam komputer stacjonarny bez wyprowadzonego przewodu sieciowego z routera na 1 piętrze, posiadam tam router 4G Tp Link MR3220
zresetowałem wszystkie ustawienia fabryczne ( wcześniej działał jako router 4G) podłączyłem przewodem LAN do komputera stacjonarnego, w ustawieniach routera dałem adres IP 192.168.1.250 wyłączyłem DHCP Nazwa SSID taka sama jak w pierwszym, kanał 8.
Nie mam pojęcia co dalej ? Nie działa internet na komputerze stacjonarnym, na laptopie działa tylko przez kabel LAN wifi z 1 routera też nie działa , otwiera się jedna strona a potem się rozłącza :frowning:
Da radę jakoś połączyć te routery bezprzewodowo abym miał normalnie WIFI z 1 routera, a drugi by się łączył z pierwszym i udostępniał internet do komputera stacjonarnego przez LAN ?
Czy zostaje mi karta sieciowa ?
Pozdrawiam

Na oryginalnym oprogramowaniu nie osiągniesz tego co zamierzasz. Nie posiada trybu Client. Jedynie poprzez wgranie oprogramowania alternatywnego Gargoyle.

Dziękuje jestem gotowy eksperymentować , o ile nie jest to aż tak trudne i początkująca osoba taka jak ja da rade :slight_smile:
czyli wgrywam na 2 router ten na 2pietrze Gargoyle konfiguruje na nim wisp ( według tego


) a pierwszy przywracam do ustawień fabrycznych i nic w nim nie zmieniam ? Czy tez musi być ta zasada inne IP i inne stałe kanały ? Na głównym routerze nie muszę gargoyle ?