Problem z internetem. Router TL-WR841N

Czyli router z pasmem 5 Ghz tak ?
Jaki polecasz ?

Popatrz na WDR-y, 3600 oraz 4300.

Zakupiłem WDR4300, sytuacja jesst 2x gorsza ! O co chodzi ?

tylko na telefonach czy coś jeszcze?

bez znaczenia, komputer czy telefon, sprawa wyglada tak samo, połączenie z routerem jest tracone lub odpowiedź routera trwa bardzo długo...
Jeżeli to nie jest wina routera, to co to może być takiego ?
Ściany są zbrojone dosyć dobrze, na drodze sygnału WiFi stoi lodówka, ale czasami wszystko jest dobrze, ale czasami jest masakra...

Jeżeli nadal robisz to na 2,4GHz to pewnie że będzie tak samo. Mówiłem o WDR4300 ale pod katem pasma 5GHz.

Ok, w paśmie 2,4 Ghz jest lipa, ale czy na 100% w paśmie 5 Ghz będzie znacznie lepiej ?

Jeżeli nie ma takiego zamieszania w eterze na tym paśmie to na pewno będzie lepiej. Niestety pasmo 5GHz jest bardzie tłumione przez ściany i stropy.

Aha, czyli w moim wypadku, gdzie ściany mam zbrojone, a router musi takich ścian pokonac 3, to prawdopodobnie będzie nadal lipa, tak ?

To na pewno.

Czyli nie ma rozwiązania z mojej sytuacji innego, niż przeciągnięcie kabla od routera do pokoju, tak ?

To najpewniejsze rozwiązanie, możesz jeszcze pomyśleć o transmiterach PLC.

A możesz polecić jakiś konkretny ?
taki transmiter może pomóc, skoro jest również na paśmie 2,4 ?

Chyba nie wiesz co to transmiter PLC :wink:
W twoim przypadku kupił bym parę nawet bez radia tak aby połączyć pomieszczenia po sieci 230V i tam gdzie masz słabszy zasięg wpiął ten router.
http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-PA2010KIT

Nie wiem dokładnie czym są transmitery, już się biorę za czytanie.
Jezeli chodzi o zasięg:
Cały czas wygląda to tak:

Więc problemu z zasięgiem nie ma.
Rozumiem ze transmiter poprostu bierze sygnał z routera po kablu i przesyła do długiego transmietra drogą sieciową ale na innych częstotliwościach dzięki czemu nie ma zagłuszen, dobrze rozumiem ?

Coś w tym stylu. Mówiąc inaczej transmitery PLC są to urządzenia którymi możemy zastąpić brak możliwości położenia skrętki.

Chłopaki, DZIĘKI WIELKIE. Transmitery to naprawdę zajebista sprawa :smiley:
Te które poleciłeś rozwiązją problem w 100% !
Jeszcze raz dzięki wielkie :slight_smile: