Powitania, poranki i nastroje

I tego się trzymaj. ;D

Komora zamrażalnicza ciąg dalszy

Prace wykończeniowe

Po świętach uruchomienie, będzie -35C

Zainstalowałem sobie nowe Gargoyle 1.9.0.1 od Obsego i testuję z PPPoE na WAN-ie

Robiłeś DDWRT na tp-linku np. na TL-WR841???

Jakoś wolę OpenWRT :slight_smile:

Myślę na instalowaniu alternatywy dla klientów i zastanawiam się czy jest sens. Przeważnie to jest TL-WR841. Podstawowy model.
Czy coś to oprogramowanie dam poza oryginałem ?

Moim zdaniem dla normalnego klienta nie ma sensu instalować alternatywnego oprogramowania. Router ma wszystkie podstawowe funkcje jakie potrzebne są normalnemu kowalskiemu (sieć ethernet, sieć bezprzewodowa z zabezpieczeniami i nawet podział pasma)
Alternatywę instaluje się w celu uzyskania dostępu do statystyk łącza, monitoringi danych w sieci, rozbudowanego QoS, Watch dog-a itp)

To odpuszczam temat :wink:

a ja sobie uwaliłem TL-WR710N :frowning:
tzn. 1.9.0.1 chodziło OK, ale bez obsługi HiLinka "z pudełka", czyli bez instalacji dodatkowych pakietów (a niby powinno wszystko być na pokładzie no i liczyłem na to, że bez ręcznej edycji konfiguracji), a że nie miałem czasu na kombinacje, to stwierdziłem - szybko ciachnę downgrade do 1.6.2.2, a po świętach może porzeźbię w temacie no i ucegliłem sprzęt ("zwykłe" recovery tftp w nim niestety nie działa, być może jest za stary bootloader, bo ten router pracował na alternatywnych softach od niepamiętnych czasów, ale w sumie jak dotąd nie było takiej konieczności, więc nawet nie wiedziałem czy jest to w nim możliwe), teraz czeka mnie otwarcie obudowy co podobno jest dość hardkorowe w tym modelu (by nie połamać plastiku)
dla porównania SS z 1.9.0.1 9 (2 pierwsze) i 1.6.2.2

Dzień dobry po świętach. Nie ma jak to kawka na budowie z kubka TP-link

Taki to pożyje ;D

Uważaj bo jestem blisko dolnośląskiego :slight_smile:

To wpadaj-na kawczanę ;D

No to proszę bardzo :slight_smile:

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

:slight_smile:

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Co za nazwa sieci :slight_smile:
U mnie prace nad tunelem zakończone, temperatura idzie w dół:

Nawet mały filmik z tego zimnego wiatru:

Zobacz jakie hasło

Tak teraz spojrzałem dokładnie że chodzi o hasło :slight_smile: