Poprawa sygnału + zakup nowego routera (mieszkanie w bloku)

Witam.
Chciałbym Was prosić o pomoc.
Posiadam dwa komputery - laptop w moim pokoju oraz komputer stacjonarny w pokoju rodziców.
Od prawie roku mam na mieszkaniu sieć wi-fi opartą na modemie z kablówki(Cisco epc-3010) oraz routerze(TP-Link TL-WR740N) Dodatkowo kartę sieciową (TP-Link TL-WN751ND) w komputerze wzbogaciłem anteną (TL-ANT2208C),gdyż ta dostarczona wraz z kartą dawała rezultat sygnału na poziomie 1-2 kresek. Laptop z routerem mam połączony kablem.
Mieszkam w bloku z tzw.wielkiej płyty (wytwór prl-u),których konstrukcja jak wiadomo w znaczący sposób może utrudniać pracę z siecią wi-fi.
Moja sytuacja jest taka,iż komputer z anteną jest oddzielony od routera o ok 10 metrów i w linii prostej nie napotyka w istotny sposób na przeszkody,gdyż oba punkty(router-komputer) "widzą się"(że się tak wyrażę) poprzez drzwi (pokój-przedpokój-pokój).
Obecny poziom sygnału w komputerze jest zadowalający(85-90% czasu pracy z komputerem to siła sygnału jest znakomita) ,ale jednak zdarza się że stan siły sygnału pomniejsza się o jedną kreskę(rzadziej dwie).Być może jest to spowodowane tym iż z tego co zauważyłem pojawiło się w eterze więcej użytkowników z własną siecią wi-fi.
Czy zmiana kanału nadawania sygnału może wyeliminować takie spadki sygnału-obecnie kanał w routerze mam ustawiony na Auto(Current channel 1) ? Czy np. zmienić obecne położenie routera?
Jednocześnie wyprzedzając trochę przyszłość chciałbym się Was poradzić jaki model routera zakupić.Wiem,że już niedługo w pokoju z "pecetem" będzie małe przemeblowanie i komputer zmieni miejsce na takie,że będzie przedzielony przez 2 ściany.W obawie,że obecny router może sobie nie poradzić biorę pod uwagę zakup routera o lepszych parametrach. Po przeczytaniu wielu pochlebnych recenzji wytypowałem dwa: TL-WR941ND oraz TL-WR841ND. Który z nich będzie lepszym wyborem? Czy może zaproponujecie Państwo zupełnie inny model?
Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.

Dziękuję za odpowiedź.
A jeśli zechciałbym jednak zakupić nowy router,to w mojej sytuacji wybór między tymi dwoma zaproponowanymi modelami będzie dobry?
Pozdrawiam.

Poczytaj.

Jeżeli miał bym brać to z pewnością 1043ND V2.

Witam.A mógłbym prosić o odpowiedź jaka jest przewaga zaproponowanego przez Pana routera (1043ND V2) nad TL-WR941ND.
Opinie są pochlebne przy oby modelach,ale jednak cena TL-WR1043ND jest wyższa o ok 50 złotych.
Dziękuję.

W teście jest wszystko pokazane, jaką przewagę ma nad innymi 1043.

Już tylko w ostatniej kwestii chciałbym prosić o poradę.
Chciałbym najpierw spróbować zmiany położenia routera,ponieważ teraz jest on teraz podpięty poprzez krótki kabel i stoi w kącie pokoju.Posiadam kabel (RJ45) 5 metrowy.I tu mojej pytanie - czy po postawieniu routera w innym miejscu i podłączeniu go do prądu będę musiał wprowadzać jakieś ustawienia routera?
Oraz drugie pytanko - czy przy wymianie routera wystarczy podłączyć i zaprogramować nowo zakupiony model czy najpierw usunąć "właściwości" poprzedniego modelu.
Dzięki wielkie.
Pozdrawiam.

Nie ma takiej potrzeby, router zapamiętuje swoje ustawienia,[quote="arckadius, post:7, topic:6676"]Oraz drugie pytanko - czy przy wymianie routera wystarczy podłączyć i zaprogramować nowo zakupiony model czy najpierw usunąć "właściwości" poprzedniego modelu.[/quote]
Router konfigurujesz przez przeglądarkę internetową Karta sieciowa pobiera adresację automatycznie.

Czyli mogę po prostu odłączyć poprzedni router , podłączyć nowy i go skonfigurować,tak?

Tak dokładnie.