Pomocy ! 2 ROUTERY TP-LINK TL-WR841N + TD-W8961ND NIE MOGĘ ICH ZGRAC!

Witam ,
Pewnie temat taki już powstał ale niestety już moje stracone zdrowie psychiczne nie pozwoliło mi go odkopac na tym forum . N a samym początku pragnę doda że jestem kompletnie ZIELONY w tych sprawach i za wszystkie głupoty , które tutaj wypisze już przepraszam .
Mianowicie zakupiłem dwa routery jeden TP-LINK TD-W8961ND a drugi jakiś NETIS miał on służy do rozsyłania sygnału .
TP-LINK jest w moim biurze podłączony do kabla telefonicznego tutaj też do komputera stacjonarnego i laptopa i wszystko śmiga jak należy . Ale wczoraj podłączyłem NETISA kablem Ethernet (w garażu oddalony jakies 50 metrów od biura ) i wszystko było chwilowo ok bo działał .
Poczytałem na forum zmieniłem tam te końcówki IP na 2 żeby się nie gryzł z moim TP-LINKIEM, wyłączyłem jakiś tam DHCP i niby było ok .
Ale wieczorem posiedziałem trochę dłużej w biurze na internecie z TP-LINKA i po godzinie traci sygnał , uruchamiam laptopa od nowa i znowu na godzinę internet jest . Więc znowu pogrzebałem coś tam w tym NETISIE i tak coś pozmieniałem że póżniej nawet nie mogłem się do niego dostac w sensie zalogowac do ustawień więc delikatnie mówiąc bardzo się zdenerwowałem i po prostu go oddałem do sklepu i kupiłem nowego ślicznego TP-LINKA TL-WR841N .
I MOJE PYTANIE JEST TAKIE : Jak mam pozmieniac w nich ustawienia tak żeby się nie gryzły i w ogóle a żeby TP-LINK TL-WR841N byl jako router w garażu dla dwóch laptopów ?!
Bardzo serdecznie proszę o pomoc i od razu BARDZO DZIĘKUJĘ za odpowiedzi . Forumowicze tutaj chodzi o moje zdrowie psychiczne i o to żebym nie wylądował w specjalnej placówce która leczy takie zaburzenia a to wszystko przez routery ?!

Więc tak na tym drugim routerze czyli u ciebie TP link WR841N wyłącz serwer DHCP (Disable) Następnie zmień adres Lanowy w tym TP linku WR841N na 192.168.1.200 ( zakładam ze ten TP link TD W8961 ma adres lan 192.168.1.1 jesli ma 192.168.0.1 to wtedy 192.168.0.200 ) I następnie konfiguracja radia Wireless zabezpieczenie sieci Wifi .Oba routery zepnij kablem . Kabel w port Lan ( Wan pusty ).

Tutaj proszę podglądową konfigurację AP.

Wojtku dziękuje za odpowiedź ale i tak mi to nic za bardzo nie dało . Zmieniłem IP i DHCP na drugim routerze tak jak mówiłeś ale nie zmieniłem ustawień Wireless bo nie wiedziałem co masz na myśli . Żeby to zmienić wziałem sobie ten drugi router ( TL-WR841N ) do biura gdzie stoi ten drugi i połączyłem je kablem metrowym ethernet i wszystko niby świetnie hulało . Ale po odłączeniu tego mniejszego routera i zaniesieniu go do garażu i podpięciu pod tamten Ethernet , miałem komunikat w tym windowsowskim okienku od sieci że niby jest połączony ale nie ma dostępu do sieci i sieć jest nie zidentyfikowana (obrazek takiej ławeczki ) .
Co to może być bo jeżeli stoją przy sobie metr i są połączone kablem to jest wszystko ok . Sygnał znakomity i w ogóle ale jak zabiore go z powrotem i są połączone tym 50 metrowym ethernetem to mam ten glupi komunikat jak wyżej napisałem .
Czy może mam konfigurować go na tym komputerze na którym będę pracował w garażu ?!
Już sam nie wiem . A może go zresetować i ustawić jeszcze raz ?

Kabel ethernetowy masz poprawnie zaciśnięty . Bo wg. opisu stawiam na nieprawidłowo zarobiony kabel. Czy po podłaczeniu kablem pali się port lan w routerze ?

Wojtku chyba masz rację z tym kablem , nie wiem jak mogłem to przeoczyć ale lampka nie pali sie ani w jednym ani w drugim .
No ale nawet jeśli jest źle zarobiony to i tak by wyszukiwał tą sieć i pokazywał mi w tym okienku że sieć jest połączona le nie ma dostępu ?!

Skoro się nie linkują to ewidentnie źle zarobiony kabel.

Mówisz o laptopie ? Jeśli tak to musisz pierw ustawić na automatyczne połączenie z siecią te którą rozgłasza ten TP link WR 841 N żeby samoczynnie łączył się .

No tak mówię o laptopie . I tak jest ustawiony że "Automatycznie połącz " czy coś takiego . Dziwne nie ma i się nie widzą routery ale on jednak tak jakby ten sygnał widział . Czyli muszę poprawić kabel !

Wiesz masz rację bo jak je podpinam takim krótkim metrowym Ethernetem to one się widzą . Ewidentnie kabel . Czyli jeżeli zostawię te ustawienia zarobie dobrze kabel powinno być ok ?!
A masz może jakaś stronę jak to najlepiej zrobić bo szczerze mówią próbowałem z kilku źródeł i jak sam widzisz na dobro to , niestety to nie wyszło .

Nawet kabel 15metrowy poprawnie zarobiony powinien działać. Długość połączenia LAN powinna wystarczyć nawet do 100m przy poprawnej jakości zarobienia kabla.