Pomoc w doborze sprzętu

Witam, potrzebuje pomocy w doborze sprzętu i konfiguracji
, bo przeglądając forum i zagłębiając się w temacie coraz bardziej głupieje.
Więc do rzeczy,sąsiad za ściany jest podłączony do małej sieci kablem z liveboxa (do tego liveboxa jest podłączonych kilka osób, wszyscy kablem, miedzy innymi własnie mój sąsiad ) w domu ma puszczony sygnał bezprzewodowo przez router, i wlasnie w jednym pokoju też odbieram ten sygnał.
Dogadałem sie z nim ,że mogę też korzystać, tylko chciałbym rozszerzyć zasięg na całe mieszkanie, z tego co wyczytałem to te wzmacniacze do gniazdka nie za bardzo sie sprawdzają , coś takiego jak to (Ovislink G.DUO WiFi Acess Point AirLink G DUO ) niby dobre, ale nie do końca bo musiało by stać przy ścianie sąsiada, i też mogło by nie objąć zasięgiem mieszkania. Wydaje mi sie i z tego co wyczytałem, że najlepszym rozwiązaniem byłby access point jako odbiornik plus dodatkowo router lub też access point jako przekaźnik bezprzewodowy, czyli dwa osobne urządzenia .
Moja prośba, to jakie kupić, proszę o konkretne modele , które by ze sobą współgrały, nie muszą to być jakieś najtańsze modele, chciałbym żeby były też jakieś przyszłościowe, z dobrymi parametrami, ale też nie te najdroższe . Teraz drugi problem, bo jak już kupie, to jeszcze trzeba je skonfigurować , żeby się adresy ip nie gryzły z tymi w ich sieci, itp, itd. , bo wiem , że adresy ip przydziela livebox (przynajmniej tak mi sie wydaje ). W związku z czym , czy mogę liczyć na pomoc, bo kupić coś to nie sztuka, ale żeby jeszcze prawidłowo działało i nie zakłócało całej sieci.
Z góry dziękuję za pomoc
I Pozdrawiam

Gdzie to wyczytałeś? Działają nie stabilnie jeżeli sygnał jest bardzo słaby i nie ma co wzmocnić. Moim zdaniem WA850RE sprawdza się bardzo dobrze w mojej sieci domowej przy zasięgu 40%

Router z funkcją klienta, WISP np. TP link WR743ND plus do niego TP link TL WR740N jako AP. Ewentualnie TP link WR740N i wgrywasz na niego Gragoyle konfigurując jako most bezprzewodowy przekaźnik.

Dzięki za szybką odpowiedź, więc wybiorę opcje z " TP link WR743ND plus do niego TP link TL WR740N jako AP", bo przynajmniej jak kiedyś sąsiad by zrezygnował z internetu albo dostawca to zawsze będe mógł zamontować do TP link WR743ND jakąś zewnętrzną antene i dalej korzystać od innego dostawcy, a z samym wzmacniaczem już bym raczej nic nie podziałał, więc zamawiam, mam nadzieję ,że też bedę mógł liczyć na pomoc przy konfiguracji.
Dzięki

Wszystko jest na forum:


Służymy pomocą . Po to jest forum TP link.

Jeszcze jedno pytanie, czy zestaw TL-WR843ND i TL-WR841ND będzie lepszy od tego TP link WR743ND plus do niego TP link TL WR740N , czy nie ma aż takiej dużej różnicy.

Spokojnie spełni swoje zadania.

Witam ponownie, więc kupiłem TL-WR843ND, a do tego dostałem od znajomego router Linksys WRT54GC ver. 2.0,.
Poustawiałem w ustawieniach tak jak napisane w linkach powyżej , i niby jest ok. bo się łączy z internetem , ale jak otwieram jakąś stronę to mi rozłącza internet, i w ogóle jakoś topornie chodzi , a jak się łącze bez pośrednio laptopem z ruterem sąsiada jest ok.
Jaka może być tego przyczyna, może jakieś wskazówki.

Trochę za mało informacji aby coś konkretnego powiedzieć!? Jaki masz poziom sygnału od sąsiada? Anteny oryginalne na TP-linku czy coś zmieniałeś? Sprawdzałeś po kablu bez Linksys-a jak to wygląda? W jakim trybie pracuje WR843ND?

Sygnał na laptopie prawie pełny,anteny oryginalne, po kablu jest to samo, tryb pracy WISP, są tu tylko dwa tryby, właśnie wisp i router . Livebox ma adres 192.168.1.1 i od tego przydziela adresy, tp-link ma 192.168.0.1, DHCP nie wyłączałem , wyłączyłem tylko na routerze.

Interesuje mnie sygnał na Tp-linku od sąsiada. Anteny masz oryginalne?

Sygnał 31 db, anteny oryginalne

Jaki router ma sąsiad z drugiej strony? Co masz w konfiguracji Wirelless Settings TP-linka (daj obrazek na forum z konfiguracji).

Nie pytałem jaki ma router.

Jest w ogóle taka dziwna sytuacja , bo jak nic nie robię w internecie to połączenie cały czas jest, a jak tylko puszczę jakiś film na youtube albo jakąś stro nę gdzie dużo grafiki to już internet wywala

Wygląda na to że powodem jest słaby sygnał plus zakłócenia.

Tylko dziwne ,bo jak łącze się bezpośrednio z laptopa, jest wszystko ok.

Dlaczego dziwne? Nie możesz porównywać dwóch różnych urządzeń. Tu komputer a tu router. Sieć bezprzewodowa w zabudowie to loteria. Jaką masz odległość od tego sąsiada? Zainstaluj inSSIDera na komputerze i daj screen-a z zakładki NETWORKS. Moim zdaniem bez anten zewnętrznych się nie obejdzie. Dlatego też mówiłem o WR743ND który potrzebuje jedną antenę.

Sąsiad mieszka za scianą