Połączenie dwóch routerów

Witam serdecznie
Znalazłem w domu nie używany router Tp linka , chciałbym go wykorzystać do tego aby polepszyć zasięg w całym domu. Konfigurację będę wiedział jak przeprowadzić z tym że mam jedno pytanie wiem że może być ono dosyć głupie ale proszę o odpowiedź, zatem ten drugi router po konfiguracji będzie stał całkowicie w innym pokoju, będzie podłączony tylko do prądu NIE MA MOŻLIWOŚCI PODŁĄCZENIA TAM KABLA SIECIOWEGO czy w takim razie będzie spełniał swoją funkcje ??? jeśli nie co mogę zrobić w takim razie zrobić ?? może użyć Access Pointa czy jakiegoś innego urządzenia które nie potrzebuje kabla SIECIOWEGO.
Pozdrawiam
Przemek
Proszę podać modele urządzeń - Administrator

Bez użycia kabla to urządzenie musi pracować w trybie "repeater".
Co to za router?

Model to TP LINK WR740N

Po prostu kupię model routera który obsługuje funkcję "repeater" i wtedy nie powinno być problemu.

Heinz miałbym jeszcze ostatnią prośbę czy mógłbyś mi podać link do takiej konfiguracji , będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam

Można też wgrać oprogramowanie alternatywne Gargoyle i ustawić jako repeater.

Witam serdecznie,
Raczej nie będę bawił się w alternatywne oprogramowanie .Jakie modele routerów tp link z funkcją "repeater" polecacie. Chodzi o użytek domowy.
Pozdrawiam

TP-Link WA850RE czy WA860RE

Bardzo bardzo dziękuję za te wszystkie podpowiedzi i już moja ostatnia prośba czy mógłby mi ktoś podać jakiś link do konfiguracji :
Jak prawidłowo ustawić drugi router jako repeater
Pozdrawiam serdecznie
Przemek

Tutaj masz tryb reapatera dla wersji TP-LINK WR702