Pentagram Cerberus P6363

Witam, posiadam router Pentagram Cerberus P6363, w ostatnim pokoju mam słaby zasięg, mieszkam w bloku, ściany ze zbrojeniem itd. wiadomo o co chodzi. Chciałem w ostatnim pokoju postawić TL-WA850RE, niestety przy gniazdach sieciowych mam ok. -80dBm/-90dBm, czy jest sens stawiania tam repeatera?

Wzmacniacz jest mały i mobilny a położenie zawsze możesz zmienić tam gdzie parametry będą lepsze (przedłużacz czy listwa prądowa).

Sęk w tym, że nie chce mi się już ciągnąć przedłużacza, gdybym miał już się bawić w kable, to wywierciłbym otwór, puścił 2 kable i zawiesił router w przedpokoju na ścianie. Chciałem się tylko dowiedzieć jaka jest wymagana jakość sygnału, żeby repeater mógł stabilnie funkcjonować.

Jeżeli nie mierzysz tego samym urządzeniem to trudno coś powiedzieć bo nie masz odniesienia. U mnie działa przy 30-40% ale w "skali TP-linkowej" - czyli to co pokazuje router. Komputer w tym miejscu pokazuje - 75dBm.

Zasięg mierzyłem programem "Wi Fi Analyzer" Xperią Arc S, nie wiem jaką ma antenę Wi-Fi. Sam już nie wiem, może kupno TL-WR1043ND i połączenie 2 routerów WDS Bridge?

WDS tak ale w obrębie jednej marki. Pentagram i TP-link to mogą być problemy. Chyba że wgrasz do WR1043ND Gargiyle i skonfigurujesz przekaźnik

Czyli pewniejszym rozwiązaniem jest TL-WR1043ND z Gargoyle w WDS z Cerberusem P6363 niż TL-WA850RE?

Czy między routerem a ostatnim pokojem masz jakieś gniazdko? Chodzi tu o podłączenie WA850RE w połowie drogi do ostatniego pokoju.

No właśnie nie za bardzo. Jeden koleś pisał, że z sygnału -90dBm miał -52dBm po podłączeniu tego urządzenia, czy to możliwe?

Jeżeli w okolicy nie ma zbyt dużo szumów to można uzyskać taki lub podobny sygnał na wzmacniaczu i stabilną transmisję danych.

A gdyby np. kupić 2 router powiedzmy, że właśnie ten TL-WR1043ND, umiejscowić go w ostatnim pokoju i połączyć oba kablem? wtedy nie powinno być strat w prędkości itd.?

Wtedy będzie pełna prędkość do 100Mbit/s

chciałem do tego TL-WR1043ND kupić dysk przenośny, poza podłączeniem trzeba go jeszcze jakoś konfigurować? Czy będąc podłączony, do Wi-Fi z Cerberusa będę miał dostęp do HDD?

podbijam

Jeżeli będą w jednej podsieci to nie będzie problemów.

Jak połączę te 2 routery kablem ethernet, ustawię tę samą nazwę, te same hasło, to podczas skanu sieci Wi-Fi będą wykrywane jako 2 sieci, czy 1?

Windows będzie widział jedną, program do skanowania/analizowania typu inSSIDer będzie widział dwie sieci.

Da się jakoś ustawić, żeby była widoczna tylko jedna sieć? Nie wiem, może sklonować MAC routera? Czy coś.

Pisałem że dla systemu będzie to jedna sieć.

Jakie problemy będę mógł napotkać przy konfigurowaniu tych 3 urządzeń tj. Cerberus, TL, HDD. Tak, żebym z każdego PC/laptopa/smartfona miał dostęp do HDD?