Partycje i system plików na pendrive podłączonym do routera

Właśnie dojechał do mnie router Archer C7 v2, na którym będę wkrótce testował OpenWRT, jednak zanim zacznę się bawić, takie pytanie mi się nasunęło pod kątem oryginalnego firmware, bo miałem też ten problem pod WR1043N/ND v2 .Chodzi o partycje i system plików na tych partycjach. Mam pendrive co ma 3 partycje, 1 na ext4, 2 to LUKS, 3 na ext4. Po podpięciu pendrive do routera, ten nie wykrywa żadnej z nich. Czy routery tp-linka nie obsługują systemu plików ext4, czy problemem jest to, że pendrive ma kilka partycji? Na OpenWRT, wszystko działa bez problemu, dlatego też nie zawracałem sobie tym głowy.

Oryginalny firmware wspiera tylko system plików FAT, FAT32 i NTFS.

Te systemy plików które podałeś są wspierane przez fw alternatywne.

A są jakieś plany wsparcia systemów plików z rodziny ext4 w tych routerach? Chodzi oczywiście o oryginalny firmware.

Pytanie skieruj do supportu TP-Link:

Zapytałem. Jak odpowiedzą, dam znać.

Dostałem odpowiedź z supportu:

Obecnie nie mam informacji odnośnie zaimplementowania obsługi systemu plików innej niż FAT32 lub NTFS. Dodanie takiej obsługi na pewno zostanie oznaczone w opisie nowszego firmware, jednak w tym momencie nie jestem w stanie stwierdzić czy zostanie ona dodana do któregokolwiek z naszych urządzeń.

Także raczej zostaje tylko OpenWRT -- linuxy muszą się trzymać razem :smiley:

Dzięki za info. Temat zamykam.