Ożywienie TL-WR1043ND v2?

normalnie to naciskasz CTRL+C
Oczywiście jeśli można go w taki sposób przerwać.
Putty to tylko ekran i klawiatura z routera, podczas startowania systemu nie da się go przerwać bo na "ekran" są wyrzucane tylko informacje o uruchamianiu systemu.

Zamówiłem nowy taki jak tu https://elty.pl/upload/image/data/CP2102/CP2102_0.jpg
Czy nie muszę go jakoś modyfikować na pewno? Ile diod powinno świecić przy prawidłowym podłączeniu? TX i RX czy tylko jedna z nich?
Dokumentacja jakby była potrzebna.
http://elty.pl/upload/download/cp2102.pdf
http://elty.pl/upload/download/USB-to-UART_SCH.pdf

z tej dokumentacji wynika tylko tyle, żebyś nie podpinał zasilania ani 3,3V ani 5V [/b]
konwerter jest zasilany z USB) a układ czyli router posiada własne zasilanie
(no i pośrednio wynika to, co najważniejsze - konwerter nie jest zasilany z układu, ani układ z konwertera)
mogłeś pytać, wcześniej to byś nie zjarał poprzedniego

obie LED nie mają ani świecić ani nie świecić, [/b]
one informują o przepływie danych i świecą przy stanie niskim na danej linii, czyli jak masz jakiś transfer danych, to wtedy migają

wstawka OFF TOPIC, ale może jednak zrozumiesz jak to działa,
więc jeśli chcesz coś zobaczyć ciekawego, to nie podpinaj konwertera do układu (czyli w naszym przypadku routera), a połącz ze sobą jego wyprowadzenie TX z wyprowadzeniem RX i wtedy jak będziesz coś pisał w terminalu (np. putty) to

  1. obie diody będą migały synchronicznie
  2. w okienku terminala zobaczysz echo tego co piszesz

Dokładnie tak jak napisał @szopen.
Dodam tylko że przy podłączonym konwerterze i wyłączonym routerze zapali się dioda od odbierania danych Rx ponieważ na pinie Tx routera będzie stan niski.

Pytam się, bo przy trzech kablach raz jak podłączyłem router, swiecily mi dwie diody raz jedna
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

a co by było gdybyś miał konwerter bez kontrolek?
ja nie podpowiem która jak ma świecić, bo w mojej przejściówce nie ma ani jednej LED i mimo to żyję :smiley:
możliwe kombinacje podłączenia są tylko 2:
GND-GND Tx-Rx Rx-Tx
lub
GND-GND Tx-Tx Rx-Rx
przy czym jedna z nich bierze pod uwagę ewentualne błędne oznaczenie Tx i Rx, w związku z tym tylko jedna z nich działa (zakładając, że opis którego używasz jest bez błędów i Chińczyk wyprodukował konwerter bez błędnych oznaczeń, to poprawna jest wyłącznie wersja pierwsza)

Dostałem konwerter. Działał on, ale router już się nie włączył. Żadnych światełek. Wygląda na to, że go zalatwilem całkiem. Dziękuję wszystkim piszącym za próbę pomocy. Dawno nie było miejsca na foracg, w którym tak aktywnie ludzie chcieli mi pomóc jak tu.
Zastanawiam się jednak nad ponownym kupnem tego modelu, ale nie wiem czy bez zmiany oryginalnego firmware jest możliwość używać DLNA i puszczać wideo z pendrive'a na telewizorze? Odpowie ktoś ostatni raz w tym temacie?
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

TP-Link w standardzie nie wspiera DLNA jednak jest tam wbudowany mediaserver który jest namiastką DLNA. Nikt nie zagwarantuje Ci kompatybilności z Twoim TV, ale na windows media player powinno działać.
Swoją drogą to chyba najmocniejszy router w tej cenie.

Jescze myślę nad wymianą na Asusa 51U, ale mam mieszane uczucia (chwilę testowałem już).
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Kolego jeżeli myślisz o stabilnym i bezproblemowym dostępie do multimediów i nie tylko to polecam dysk NAS. Urządzenia działają super stabilnie i nie ma z nimi większego problemu. Instalujesz i zapominasz że masz to w sieci.
Polecam Zyxel, WD, Synology, QNAP.