Open-Wrt i TP-Link TL-WR740N

Prawdopodobnie źle wgrałem Open-Wrt do swojego rutera ponieważ w żaden sposób nie mogę się z nim połączyć przez konsole. Ktoś ma jakiś pomysł żeby przywrócić go do życia?

Próbowałeś z Failsafe

robię tak jak jest w opisie i ruter nie chce mi wejść w tryb failsafe. Szybkie przyciśnięcie qss po załączeniu zasilania nie dziala. Jakieś pomysły?

No to pozostaje fash-owanie pamięci -
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr740n i http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr841nd#tftp.install

masz moze jakis polski poradnik na temat tego fash'owania? Tym razem chciałbym to dobrze zrobić...

Failsale zadziałał ale w sumie to co teraz? Mogę wgrać z tego poziomu gargoyla i przywrócić ruter do normalnego użytkowania?

mount_root
firstboot
reboot -f

chce ustawić hasło przez telnet dla roota i wyskakuje mi błąd: Login failed, incorrect username or password. Gubie sie juz w tym wszystkim. Co robie źle? Dodam że jak chce zmienić hasło w trybie failsafe to wyskakuje mi ze:

passwd: /etc/passwd: Read-only file system
passwd: can't update password file /etc/passwd
  1. Jakieś podpowiedzi?
  2. Jeśli uda mi się ustawić hasło to jak krok po kroku mogę doinstalować/zainstalować gargoyle? Czy ruter muszę mieć wpięty do internetu?

Po co zmieniać hasło w trybie failsafe? Zostaw tak jak jest.
Wpisywałeś komendy jakie podał Administrator?

Jeśli nie pomaga to postaw na komputerze serwer ftp.
Pobierz oprogramowanie do swojego WR740N do odpowiedniej wersji sprzętu ( V1, V3, V4) i dla uproszczenia zmień nazwę na soft.bin.

Wrzuć na swój serwer FTP.
W terminalu wpisz:

cd /tmp
wget ftp://IPKOMPA/soft.bin
sysupgrade -n soft.bin

teraz czekasz cierpliwie aż skończy flashować i piszesz reboot -f
Po uruchomieniu powinien zdziałać.

robiłem tak jak pisał Administrator wpisując te komendy.

  1. Czy masz może jakiegoś linka który opisuje jak postawić na komputerze serwer ftp?
  2. Czy zamiast oryginalnego softa mogę wgrać taki: gargoyle-1.5.10.6-ar71xx-tl-wr740n-v4-squashfs-sysupgrade?
  3. Czy przeszkadza to też w tym że plik z softem który wgrałem był z rodzaju jffs2 a nie squashfs?
  4. Czy jak będę wpisywał te komendy które podałeś to mogę wpisywać przez tryb failsafe? Bo tylko taki mi działa...
  1. Niestety linka nie mam ale poszukaj programu np. Filezilla serwer.
  2. Wskazane. Oczywiście upewnij się czy jest pod twoją wersję sprzętu.
  3. Tak.

zdążyłem zrobić ten serwer ftp programem CesarFTP. I pytanie nastepujące czy musze mięc ruter podłączony do internetu przez port WAN? Bo narazie konfiguruje go tylko przez jeden z czterech portów enthernet jak sie nie myle.

Przez ethernet.

Postawiłem serwer ftp na komputerze i wgrałem Gargoyle'a:) Śmiga aż miło:)