Ograniczony dostęp WR740N

Witam,
Posiadam w domu router TL-WR740N, korzystamy z niego w sumie w 3 osoby na 3 różnych komputerach, problem tkwi w tym, że na moim laptopie Lenovo G780 (Windows 8.1 PRO oryginalny) bardzo często wyskakuje "Ograniczony dostęp do internetu" wtedy muszę zresetować połączenie i spowrotem wraca internet.
Problem jest straszny, potrafi powtarzać się co 10 minut, a czasem ustać na 10 godzin.
Bardzo dziwna sprawa.

Gdy włączałem Troubleshoot problems, wyskakuje coś takiego:

Poniżej przedstawiam pełną konfigurację routera.

Osobiście próbowałem chyba wszystkiego, ja już kompletnie nie wiem o co chodzi, sterowniki również zaktualizowane w komputerze do karty sieciowej Broadcom 802.11n

Proszę bardzo o pomoc!

O jakiej prędkości łącza mówimy? Uzupełnij DHCP Settings o DNS-y takie jak masz na WAN-ie -

25 mb/s :slight_smile:

Poczytaj ten poradnik plus zrób jeszcze diagnostykę sieci bezprzewodowej -

Na pozostałych komputerach działa dobrze i jakie są na nich systemy operacyjne? Problemem może nie być router i jego ustawienia tylko W8.1. U mnie na W8 działa wszystko dobrze.

Na pozostałych działa dobrze, lecz nadal mam wrażenie, że to wina routera, ponieważ, gdy go zresetuje to potrafi dość długo nie występować błąd.

Przy takim zaszumieniu i poziomie sygnału zmniejsz szerokość do 20MHz a jeżeli to nie pomoże to tryb 802.11b+g. Może mieć to wpływ na prędkość sieci ale bez tego trudno będzie mówić o stabilności.

Zauważyłem, że zmieniłem na takie ustawienia i póki co ustało.

Dziękuje bardzo, poczekamy zobaczymy, jakby coś się działo to się odezwę.
Jeżeli to rozwiąże problem będę ogromnie wdzięczny. :slight_smile:
Pozdrawiam.

Największym problemem są u ciebie zakłócenia od innych sieci.

Poczekajmy jeszcze z euforią i proszę po testować przez dłuższy czas.