Nowy Router-brak dostępu do neta

A więc tak: kupiłem nowy router TL-WR841N, bo stary miał 8 lat (musiałem resetować go po 5 razy dziennie bo się wieszał). Podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją, zainstalowałem z płyty CD (wybrałem statyczne IP ponieważ mam internet radiowy-adres IP, maska oraz brama wpisana prawidłowo, adres dns google). Po wszystkim odłączyłem kabel ethernet od laptopa wybrałem nową sieć bezprzewodową ale internetu ciągle nie ma... To samo kiedy łącze się bezpośrednio kablem do routera.
Kiedy przełożę na stary router wszytko jest OK. Co robię nie tak? Czy mój dostawca internetu coś zablokował (chociaż router to tak naprawdę przyrząd dzielący sygnał)
Bardzo proszę Was o pomoc :slight_smile:

Kabel w jakim porcie masz wpięty ? Pokaż nam zakładkę status gdy jesteś podłączony do routera jak i również ss z ipconfig/all .

Kabel Ethernet wpięty w 4 gniazdo routera. Oto zdjęcia co mi wyszło po zainstalowaniu, wklepaniu stałego IP, maski, bramy i DNS:

Dodam tylko że wcześniej miałem TL-WR340G. Mój operator internetowy to INEA 4mb/s (radiowy)

Jeżeli masz wpięty do portu LAN to wyłącz w routerze serwer DHCP. Jeżeli do portu WAN- niebieski to pokaż zakładkę Status.

źle napisałem- router podłączony pod modem kablem ethernet (niebieskie gniazdo) a do laptopa z gniazda LAN nr 4
powiedzcie mi krok po kroku co mam zrobić bo jestem kompletnie zielony w temacie...
chyba że kupiłem zły router :-\

Poprosił bym o ipconfig /all kiedy korzystasz z internetu bez routera (tylko sama radiówka) -

tak wygląda kiedy jestem podłączony pod stary router:

Bez podłączonego routera nic nie zrobię. Nie wiem o co chodzi...

Wykonaj klonowanie adresu mac karty sieciowej 00:24:D2:11:4C:F2 Zakładka Network-Mac Clone http://www.tp-link.com.pl/article/?id=68 save i reboot routera wykonaj.

Sklonowałem adres MAC ale nic nie pomogło-wbiłem nawet adres starego routera i również nic. Chyba będę musiał skontaktować się z kimś ogarniętym bo sam nie dam rady (możliwe że robię wszystko dobrze ale operator coś blokuje)

Podłącz się bezpośrednio (kablowo) do internetu i jeżeli masz dostęp do stron to dopiero wtedy daj ipconfig /all

Tylko, że ja nie miałem jeszcze ani razu przy nowym routerze dostępu do internetu ani bezprzewodowo ani przez kabel... :-\ tzn łączy mnie z nowo powstałą siecią ale nie mogę otworzyć żadnej strony

omiń router i kabel, który podłączasz do portu WAN, podłącz bezpośrednio do komputera.
Jak będzie działał internet to zrób: ipconfig /all
Jeśli na samym kablu internetu nie ma to podłącz stary działający router i zaloguj się na jego stronę konfiguracyjną i daj screena z zakladki status.

Czyli jak mam to zrobic? Tak na spokojnie bo jestem noobem strasznym :stuck_out_tongue:
U mnie wygląda to tak, że z modemu przez WAN łącze się z routerem a później kablem od routera przez LAN do laptopa (tak wyglądał proces instalacji nowego sprzętu) Nie wiem jak mam ominąć router i mieć internet...

Popatrz jak masz skonfigurowany stary router i w ten sam sposób zrób na nowym.

Z chęcią popatrzyłbym jak mam ustawiony stary router ale strona http://192.168.1.1 na której był stary router nie wyświetla (widocznie instalując nowy podmieniłem adres do konfiguracji :-\ ) Jest jakiś inny sposób aby to sprawdzić?

Jak podłaczysz stary router do komputera to wydaj polecenie ipconfig/all i popatrz jaki adres jest na bramie.

Od dostawcy masz pewnie jakiś kabel? Kiedy podłączysz go do komputera masz dostęp do internetu?