Nie działa tp -link mr 3220

Jaki masz ten konwerter. Sterowniki zainstalowałeś w windowsie? Jak bedziesz podłączać to na przemian router Rx-konwerter Tx, router Tx- konwerter Rx.
Jak w Putty pojawi się Autobooting to szybko wpisz tpl masz na to 1s.

CP2102 sterowniki wgrane

Jak router właczony do prądu to w Putty powinno coś się dziać?
Jeżeli uda ci się wpisać tpl i pojawi się znak zachęty trzeba będzie wpisać kilka poleceń.

ok sumuja mam podłaczyć tylko 3 przewody rx tx i gnd putty wlaczone wchodze w serial ustawiam com15 predkosc 115200 i nic sie nie dzieje

Z lewej strony masz okno w którym zaznaczasz opcję session w prawym zaznaczasz kółko Serial i dajesz Open. Konwerter podłaczony do komputera i router włączony.

mam czarne okno i wpisalem tpl ale nic sie nie dzieje w oknie jest tylko tpl

Zrób zdjęcia jak masz to wszystko podłączone, bo coś mi się wydaje że nie dasz rady. Przy prawidłowym podłączeniu konwertera z komputerem i routerem powinieneś w oknie Putty otrzymać informację z bootloadera.

Jak nic się nie dzieje to wyłącz router i zewrzyj linię Tx i Rx. Spróbuj coś wpisać, jak będzie widać wprowadzane znaki to ustawienie putty i instalacja konwertera jest poprawna.
Spróbuj jeszcze zamienić linię Tx z Rx. Niektóre konwertery mają ją źle oznaczoną.

jak zwieram tx rx p moge pisac w oknie tylko nie wiem co sie stalo router tak jakby wisial pali sie pwr lan i wan caly czas nie pomaga reset

Nie resetuj go i wszystkie kable za wyjątkiem zasilającego i RS-a odłącz. Przez serial nic się nie dzieje? Daj jakieś fotki tego routera i połączeń które zrobiłeś.

zdjecia lutow

Jeżeli tak masz to podłaczone jak na zdjęciu to źle. Pin w grubym białym kwadracie to Tx nastepny to Rx nastepny to GND tego czwartego nie podłączamy.
Zrób tak: zostaw przewody o kolorach zielony, czerwony,żółty. Pozostałe dwa usuń.
Na konwerterze: czerwony do Tx żółty do Rx zielony GND
W routerze: czerwony na Rx -drugi pin, żółty na Tx jako pierwszy, zielony na GND jako trzeci.
Jak to zrobisz to włącz router i odpal Putty oczywiście odpowiednio skonfigurowane.

spoko sprawdzalem rozne opcje mam podlaczone z konwertera rx do tx na plycie tx do rx i gnd

Kolego nie spoko, bo jak uwalisz router to będziesz miał cegiełkę. Konwerter można zawsze dokupić. Z tych fotek wynika że podłączałeś GND TTL-a na 3,3V routera. Żółty przewód. Takim nierozważnym postępowaniem możesz uszkodzić rezystory w liniach a co za tym idzie CPU.

Juz podłączyłem jak trzeba co dalej i mam pytanie czy predkosc 115200 ustawic tylko w putty czy i w ustawieniach konwertera

Tylko w Putty. Port COM masz ustawiony właściwy dla konwertera?

tak ustawiam port taki jak w menedżerze urzadzen wpisuje tpl i nadal nic na konwerterze swieci czerwone swiatełko

Ok po podlaczeniu konwertera pod usb zapalaja sie na nim 2 diody podlaczam zasilanie routera gasna

Tak ma być
czy któraś zaczyna mrugać?
Jakie i jak zapalają się diody na routerze po uruchomieniu?

Na routerze pala sie diody pwr wan i lan3 chociaz lan nie podlaczony