NetiaSpot zasięg

Cześć,
Chciałbym zwiększyć zasięg routera netia. Router obecnie umieszczony jest na ostatnim piętrze domku jednorodzinnego, o ile pokrycie w domu jest w miarę ok to już na ogrodzie nie bardzo. W odległości ok 30m mam domek gospodarczy w którym jest prąd. Myślałem żeby tam umieścić reapetera ale jak się naczytałem o problemach jakie są z konfiguracją z netia spotem to mi przeszło.
Obecnie myślę rozważam 2 rozwiązania:

  • wywalenie netia spot i zakup nowego routera adsl + większe anteny.
  • zostawienie tego urządzenia od netii i zakup 2 AP które będą działać w trybie bridge + repeater
    Dodam że internet mam 20MB, wszystkie urządzenia podłączone są do sieci bezprzewodowo. Najbardziej zależy mi na stabilności połączeń. Chciałbym zmieścić się w kwocie ok 500zł

Rozwiązań jest kilka -


Nie oczekuj od nas że po jednym poście i bez pomiarów ktoś da ci jednoznaczną i 100% odpowiedź na twój problem.
Osobiście położył bym kabel (skrętka komputerowa) z NS do miejsca o słabym zasięgu i tam ustawił jakiś punkt dostępowy lub router bezprzewodowy. Masz gwarancję 100% stabilności i mieścisz się w 200zł z budżetem.

Dziękuję za odpowiedź.
Czytałem ten post - dzięki niemu wybrałem najlepsze miejsce dla routera. Niestety położenie kabla odpada. Problemem będzie wyprowadzenie i montaż zewnętrznej anteny. Dodam że laptop ma zasięg co prawda słaby ale jest natomiast tablet czy telefon już nie.
Nie oczekuję gotowego rozwiązania tylko podpowiedzi jaki sprzęt wybrać.
Próbowałem zasięgnąć opinii fachowców i jedyne co się pokrywało to to żeby wybrać sprzęt TP-LINKa :slight_smile:
Czytałem np w tym wątku


że rozwiązanie z wymianą routera może pomóc.
Czy lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie routera ADSL czy zwykłego i wtedy jako modem zostawić netiaspot ?

Niestety budynek budynkowi nie równy (inne tłumienie ścian, stropów) więc 100% pewności nie mogę dać że wymiana router załatwi sprawę.
Może zrób jakieś pomiary zasięgu NS w różnych miejscach twojego mieszkania -