nC+ multiroom problem z konfiguracja tp-link wr702n prosze o pomoc

a ja mam pytanie czy te dekodery można połaczyć za pomoca plc?

Widzę, że kolega spać nie może ;D
PLC - piszesz plc i myślisz transmiter sieciowy ? czyli przesyłanie po sieci elektrycznej medium ?

ano jakos tak,to co mozna czy nie? dokladnie mam to na mysli.Sorki że podpinam się pod temat ale znajomy ma wykupiona uslugę nc+ i ma 2 dekodery, jeden na dole w domu a drugi na piętrze. Nie ma możliwości polaczenia ich kablem a ma te PLC i chce to wykorzystac. Jak można to byś napisał mi co i jak.

PLC można użyć do tego celu. PLC zachowuje się jak "kabel".

A czy trzeba to jakos konfigurować?

Zależy od sprzętu. Większość przypadków to przyciśnięcie przycisku na jednym i drugim adapterze.

aha, no to fajnie, zapytam sie znajomego co on tam ma i dam znaka

Konfiguracja urządzeń do multiroomu.
WR702N który ma najbliżej do obu urządzeń ustaw jako AP
po zalogowaniu na WR702N ustaw:
Operation Mode na AP.
Network - LAN IP 192.168.0.1
DHCP -Enable 192.168.0.100 - 192.168.0.150
Wireless - wg siebie. Kanał wifi ustawić ręcznie na taki który jest mało zagłuszany przez inne sieci i szerokość kanału na 20MHz
Na pozostałych ustaw:
Operation mode: Client
Network - LAN IP 192.168.0.2 na następnym 192.168.0.3
Wireless - Survey i podłączyć się do sieci WiFi z pierwszego AP
DHCP - disable
Dekodery ustawić na automatyczne pobieranie adresu IP. Jeśli nie działa to można wpisać ręcznie takie adresy jak wpisywałeś ( 192.168.0.11,12,13)

Heinz zrobilem wszytko krok po kroku tak jak napisales i dalej lipa nie dziala probowalem ustawienia auto i reczne dalej nic konfiguracja Apkow tak jak mowiles ale nie gada dostane szalu z tym multiroomem mam troche pojecia o tym i sobie nie radze a co dopiero szry zwykly uzytkownik NC+ co nie mam pojecia o takich rzeczach

Daj screen ze statusu tych WR702. i IPCONFIG/ALL z komputera podłączonego pod AP i pod klienta.

Może wrzucisz jakieś obrazki z konfiguracji urządzeń i dokładny schemat jak masz to wszystko spięte w sieci? Im więcej informacji tym lepiej.

I podaj mi te statusy tunerów bo może robisz dobrze a wina jest po stronie tunerów :o

Status glownego dekodera 3ff a biale 5ff

A jak zrobic reboot ?

Czekałem na to pytanie 8)
No dobra powiem Ci.
Jak zrebutujesz tunery to będą pobierały nowy soft jakieś ok 45 min. Nie wolno ich wyłączać z prądu bo możesz uszkodzić ostatecznie.

  1. Włącz tunery na dowolny program
  2. Wklepujesz z pilota kod
    setup czerwony czerwony 73738
    lub
    setup niebieski niebieski 73738

Wklepujesz tą kombinacje do momentu wyłączenia tunera i później już nic nie dotykasz.
Pokaże ci się czarny ekran i dwa paski coś jak w DOS-ie
Jak pobierze oprogramowanie to nie włączaj-KLIKAJ opcji multiroom z menu tunera !!!!!!!!!!!!!!!

Setup 0359157 czy to ta kombinacja ?

Dzieki wielkie mam nadzieje ze to bedzie to I zadziala po reboot

Łaski nie robi :wink:
Możesz najpierw podłączyć jeden do aktualizacji po kablu i zobaczysz.
W standardzie przewód musi być skrosowany.
Po aktualizacji najpierw sprawdź jakie masz statusy w tunerze.

Temat po tygodniu ustawiania apkow biegania gora dol nerwicy itp itd ogarniety Dziekuje Ci bardzo FOTODETEKTOR I wszystkim ktorzy podjeli probe pomocy
Wszystko podlaczalem tak jak powinno byc ale o innych statusach dekoderow nie mialem pojecia I nie wciskajcie multiroom na pilocie
Pozdrawiam CIE Fotodekoder dzieki ziomus

@areman00 - może pokusisz się o dokładne opisanie tematu z obrazkami? Co ty na to? Aby innym w przyszłości było łatwiej. Zachęcam, w razie pytań zapraszam na PW.