Multiroom Standard HD Problem Wifi

Witam, mam następujący problem, a mianowicie:
Posiadam multiroom oraz 2 dekodery - główny (mediaBOX+) oraz dodatkowy (BOX+ SAGEMCOM DSI83) niestety nie mogę połączyć ze sobą dekoderów, na dodatkowym wyświetla informacje - "Brak uprawnień do odbioru tego programu".
Każdy z dekoderów ma podpięty moduł wifi TP-LINK TL-WR702N. Nie zależy mi na połączeniu dekoderów z internetem, tylko żeby działał poprawnie MULTIROOM.
Próbowałem w dekoderach połączyć automatycznie, niestety nic się nie dzieje, na głównym wyświetla "Konfiguracja automatyczna powiodła się" lecz na dodatkowym dekoderze nic mi nie wyświetla po wybraniu automatycznej opcji, nie mogę zrobić żadnego testu ani nic.
Próbowałem także ręcznej konfiguracji, wpisywałem adresy takie jak w przykładach na stronie nc+, maskę podsieci dawałem 255.255.255.0, ale gdy wpisywałem ja na dodatkowym dekoderze to po wyłączeniu strony i ponownym włączeniu zmieniało samo na 255.255.255.1
Bardzo proszę o pomoc, nie wiem już w jaki sposób to robić.

Jak masz ustawione WR-y?

Jednego miałem na clienta, a by skonfigurować drugiego nie mogłem wejść nawet na stronkę konfiguracyjną TP LINK.

Opisz coś więcej, jakie adresacje mają te WR-y jak to teraz masz ustawione.

W jaki sposób mogę sprawdzić ich adresy?
Jakie powinny mieć statusy te 2 WRy? Oba powinny być na "Client"?

Adresy możesz sprawdzić podłączając bezpośrednio kablem do komputera i wydając polecenie ipconfig/all w cmd. Adresem będzie adres bramy. Jeden przy dekoderze głównym jako router dhcp włączone, drugi jako Client z wyłączonym dhcp. Dekodery jakie mają adresy? Na drugim ustawiasz adres IP spoza zakresu dhcp tego pierwszego czyli 192.168.0/1.222.

Postaram się zrobić tak jak w temacie który podesłałeś. Tylko tam główny router ma AP, a w tym wątku wspominałeś bym dał "Router". Więc jak to ma być? Przyznam, że jestem zielony, ale gdy ktoś opisałby to krok po kroku to dałbym radę to zrobić.
Czy najpierw mam jakoś nadać adresy ip WRom, czy w pierwszej kolejności skonfigurować je przez stronkę konfiguracyjną tp link?

Najpierw musisz ustawić most między WR-ami tak aby się widziały. Tak ustaw jako AP. Jak wygląda sprawa z siłą sygnału z pierwszego WR-a?

Tutaj masz konfiguracja jako Client:

A tutaj jako AP:

Zrobiłem AP, tak jak w linku. Nadałem adres IP pod głowną sieć (adres AP - 192.168.1.250), ale w tworzeniu clienta każe podać adres 192.168.0.10 a routery mają być w tej samej sieci? Czy client ma być tak jak w poradniku?

Wszystko masz pokazane w poradniku .Routery w jednej sieci .

Kurczę, robię tak jak napisane i nadal nic.
Na głownym dekoderze mam ip - 192.168.1.250
a na dodatkowym 192.168.0.10
tak ma to wyglądać?

Mają być w jednej sieci czyli ten dodatkowy IP 192.168.1. 253

Routery skonfigurowane ale nadal ten dodatkowy dekoder nie odbiera sygnału.
1 Router tryb - AP, 192.168.1.250 / 255.255.255.0 - DHCP wyłączone
2 Router tryb - Client, 192.168.1.253 / 255.255.255.0 - DHCP wyłączone
Na dekoderach odpowiednio wpisane adresy z podpiętych kablem Routerów.

No i już pierwszy błąd. Router 1 ma mieć właczone dhcp.

Po każdej konfiguracji rebotuj routery .

Włączyłem DHCP w AP, czy teraz mam na dekoderach ręcznie wpisać IP jakie podałem?
Nadal nie działa, nie wiem co jest przyczyną. Już tyle czasu się z tym męczę i nic...

Dekodery na automatyczną konfiguracje .

Masz jakiś router do odbioru internetu? http://ncplus.pl/oferta/multiroom/multiroom-standard-hd tutaj zapewne byłeś?

Dałem na automatyczne i też nic.
Dodam, że na dodatkowym dekoderze działa kanał TVP Kultura i TVP Polonia, a na innych kanałach pisze "brak uprawnień".
Wyświetla na bieżąco informację jaki program na danym kanale leci itd.