Multiroom NC+ przez TP-LINK 740

Cześć,
bardzo proszę o pomoc.
Próbuje u znajomego ustawić multiroom standard HD bezprzewodowo. Kupiłem dwa routery TP-LINK 740 wgrałem Gargulca do obydwóch, jednego podpinam do głównego dekodera, a drugiego do dodatkowego (Sagemcom). Obydwa routery łącze z głównym routerem i podpinam je kablem do dekoderów. Funkcje internetowe działają, ale nie działa multiroom, dodatkowy dekoder nie chce nawiązać połączenia z głównym.
Jak należy ustawić Gargulca, tzn. jaki tryb wybrać ? Mają pracować jako brama sieciowa czy most bezprzewodowy/przekaźnik ?
Pomóżcie, bo już mam dość :slight_smile:

Oczywiście że jako most bezprzewodowy.

Tylko jak ustawiam jako most bezprzewodowy według wielu poradników znalezionych w necie, to nie przesyła mi internetu oraz nie mam możliwości później wejść na ten router ani przez kabel ani przez wi-fi, Ustawiam ip z zakresu mojego głównego routera (w moim przypadku to livebox). Żeby cokolwiek zmienić muszę go resetować. Jak to ustawić według Ciebie ?

Pewnie robisz błąd w adresacji. Wszystkie adresy IP urządzeń muszą znajdować się w tej samej podsieci.

Oczywiście adresacja jest przykładowa i nie koniecznie musi być taka sama w twojej sieci.

Ale ip tych dodatkowych routerów ma być z zakresu tego głównego ? czyli jak ma 192.168.1.10 - 192.168.1.100, to musze wklepać na tym dodatkowym routerze np. 192.168.1.20 ? Bo robiłem to wiele razy i za każdym razem to samo :confused:

Ważne żeby były w tej samej podsieci i nie robiły konfliktu adresów. Pokaż jakieś obrazki z konfiguracji bo trudno coś powiedzieć nie widząc co tam majstrujesz w konfiguracji. Hasło zabezpieczające sieć poprawnie wpisujesz? Główny router nie posiada przypadkiem włączonej filtracji adresów fizycznych?

Nie mam możliwości teraz pokazać cokolwiek, bo jestem w pracy :slight_smile: Ale robiłem tak:
Lokalny adres IP: 192.168.1.100
Maska podsieci: 255.255.255.0
Zdalny adres IP: 192.168.1.1
Port Ethernet: Wyłączony
Serwery DNS: Brama jako serwer DNS
Połączenie przez most kliencki
Przekaźnik: włączony - na wyłączonym też próbowałem
Standard: N+G+B
Szerokość kanału: wszystkie próbowałem
Moc: MAX
Połączenie z SSID: moje
Rozgałęzienie SSID: Gargoyle
Kanał: przypisało 6
Szyfrowanie: Brak
W głównym routerze moim (bo na razie u mnie robię testy) nie wiem czy jest coś takiego jak filtracji adresów fizycznych. Jest to Livebox - opcje maksymalnie ograniczone :slight_smile:
Co mogę jeszcze zmienić ??
Hasło wpisuje poprawnie, bo jak robię jako brama sieciowa to działa, ale pewnie multiroom nie ruszy...

Ten adres IP urządzeń daj z poza puli DHCP głównego routera. Bez obrazków trudno coś więcej powiedzieć. Co masz w karcie sieciowej która łączy się z TP-linkiem?

Szczerze mówiąc nie wiem co mam....a co powinienem mieć i jak to sprawdzić. Sorry za głupie pytanie :confused:

I co ja mam ci odpowiedzieć ........... brak podstawowej wiedzy :frowning:

Niestety, rzuciłem się na głęboką wodę i nie daje mi to spokoju. Co mam zmienić w ustawieniach karty ?

Pytanie raczej co masz?

Wrócę do domu to się dowiem. Wiem tylko, że mam dość :slight_smile:

Tu wszystko zależy od twojej wytrwałości. Jak będziesz w domu daj obrazek z ipconfig/all (komputer podłączony do TP-linka):

No i oczywiście konfiguracja TP-linka plus to co masz na głównym routerze jeżeli masz do niego dostęp.

Wrzucę dopiero po 22, bo tak wracam z pracy. Jest szansa na odpowiedź po tej godzinie ? zależy mi bo rano jadę walczyć z tematem dalej :slight_smile:
Jednak zaopatruje się właśnie w NETGEAR WNCE2001-100PES dwie sztuki, bo to ruszy raczej na 100 % :slight_smile:
Tak w razie "w" jak by mi się nie udało TP-Linków ruszyć :slight_smile:

Z mojej strony raczej nie bo idę rano do pracy ale są jeszcze inni koledzy na forum.

Ale po tych ustawieniach po których nie mogę się na niego zalogować, tak ?

Nie bardzo rozumiem twoje pytanie!?

Ustawić go (tp-link) najpierw jako most bezprzewodowy. I wtedy wszystkie print screene zrobić ?

Tak dokładnie.