Multiroom NC+ przez TP-LINK 740

Szczerze mówiąc nie wiem co mam....a co powinienem mieć i jak to sprawdzić. Sorry za głupie pytanie :confused:

I co ja mam ci odpowiedzieć ........... brak podstawowej wiedzy :frowning:

Niestety, rzuciłem się na głęboką wodę i nie daje mi to spokoju. Co mam zmienić w ustawieniach karty ?

Pytanie raczej co masz?

Wrócę do domu to się dowiem. Wiem tylko, że mam dość :slight_smile:

Tu wszystko zależy od twojej wytrwałości. Jak będziesz w domu daj obrazek z ipconfig/all (komputer podłączony do TP-linka):

No i oczywiście konfiguracja TP-linka plus to co masz na głównym routerze jeżeli masz do niego dostęp.

Wrzucę dopiero po 22, bo tak wracam z pracy. Jest szansa na odpowiedź po tej godzinie ? zależy mi bo rano jadę walczyć z tematem dalej :slight_smile:
Jednak zaopatruje się właśnie w NETGEAR WNCE2001-100PES dwie sztuki, bo to ruszy raczej na 100 % :slight_smile:
Tak w razie "w" jak by mi się nie udało TP-Linków ruszyć :slight_smile:

Z mojej strony raczej nie bo idę rano do pracy ale są jeszcze inni koledzy na forum.

Ale po tych ustawieniach po których nie mogę się na niego zalogować, tak ?

Nie bardzo rozumiem twoje pytanie!?

Ustawić go (tp-link) najpierw jako most bezprzewodowy. I wtedy wszystkie print screene zrobić ?

Tak dokładnie.

A najlepiej daj zrzut obrazkowy w formie rozrysowania układu jaki masz z adresacją nadaną wszystkim urządzeniom.

Podczas tej konfiguracji nie mam dostępu do routera przez 192.168.1.155

Z tym mostem na Gargulcu są częste problemy. Zapewne masz wersję 1.6.2.2. Pobierz i wgraj 1.6.1.5 i spróbuj ustawić. Jeżeli nie pomoże to przejdź na bramę sieciową. Ustaw tak by routery widziały się i miały dostęp do neta. Później ustaw adresację dekoderów. Główny chyba ma 192.168.1.100 to drugi ustaw na 192.168.1.101. Nie pamietam dokładnie jakie one mają adresy.

Zmiana oprogramowania nie pomogła. Po ustawieniu jako most mam do niego dostęp ale po połączeniu się z głównym routerem i wpisaniu adresu TP-linka (192.168.1.155). Mogę się również z nim połączyc, ale nie ma dostępu do neta. Jeżeli to wystarczy do multiroomu to jest ok :slight_smile: ale nie wiem czy wystarczy. Po połączeniu go do laptopa lanem, nie mam do niego wstępu.

Wszystko fajnie ładnie, tylko czemu nie chce działac net ????

Zrobiłem i działa

Szkoda że nie napisałeś jak to zrobiłeś dla potomnych!? Co było powodem tego problemu.

Ustawiłem oba routery w tryb mostu bezprzewodowego, IP ustawiłem z sieci głównego routera i oba dekodery nagle się zobaczyły. Przypisały sobie swoje IP i jak dotąd wszystko działa bez zarzutu :slight_smile: nie rozgryzłem tylko czemu u mnie w domu nie chciało zaskoczyc, ale podejrzewam, że ten głupi LIVEBOX mój nie ma funkcji mostu, przez co nie chce to u mnie działac, a u kumpla zaskoczyło od kopa, z tym, że on ma jakiegoś D-linka :slight_smile: