MR3020 exroot oraz printserwer

Dwa pytania. Pierwsze z ciekawosci jak zrobic exroota? Nie mam w zakladkach nic odnosnie formatu pena, ani w dodatkach instalacji jakiegos usb obslugiwera :slight_smile: Drugie, w dodatkach instaluje prontserver. Jest napisane konfiguracja, znika i pokazuje ze jest on nadal niezainstalowany. O co chodzi? I jeszcze jedno. Moge podlaczyc huba pod router i dac np pena z exrootem, dysk do plikow dlna oraz drukarke?

W przypadku MR3020 extroota robi się z konsoli ze względu na brak kilku pakietów. Tu masz poradnik jak zrobić extroota:

To ze względu że brak jest miejsca we flash na printserwer. Jak zrobisz extroota to wtedy zainstaluje się normalnie. Lub jest to problem z opkg od gargoyle. Wtedy musisz połączyć się po ssh i wpisać polecenie:

opkg update
opkg install opkg

i wtedy kliknąć "Instaluj"

Można. Zalecane jest użycie aktywnego huba ze względu na ograniczoną "moc" USB.

Ssh przez putty pod windowsem? Pod mackiem mam ssh w terminalu chyba racja? :slight_smile:

jeśli masz ssh to login root a hasło takie jakie sobie ustawiłeś.

I wszystkie mody pamieci ktore robia, sa po to by nie robic exroota? :wink: te wszystkie przelutowywane kosci

RAM MOD jest w celu powiększenia pamięci operacyjnej ( z 32 do 64MB)
Flash mod. jest w celu zwiększenia przestrzeni na pliki ( z 4 do 8 lub 16MB)
Po Flash modzie jest problem z powrotem do oryginalnego firmware. ( problem z WiFi, partycja ART)

Większość co robią to rama :slight_smile: By zwiększyć ilość aplikacji które chodzą dobrze rozumiem? Mogę odpalić dlna, printserver, SMB i tak dalej jednocześnie :wink:

Router jest jak komputer. posiada dużo funkcji jednak przesadzenie z ilością zwolni jego działanie. 64RAM MOD jest dobry. jednak może zabraknąć mocy obliczeniowej procesora i nic więcej nie da się zrobić. bez ram moda można użyć partycji swap zrobionej na pendrive lub dysku.

Wolne mam 92 KB. Print server zajmuje 14,5 KB. Wpisałem te komendy opkg install opkg i tą pierwszą w ssh. I nadal nie idzie zainstalować :frowning:

Co pokazało się po komendzie opkg update?
Masz dostęp do internetu na routerze?

Drugi raz puścilem

Dziwne. możliwe że potrzebne są jeszcze jakieś zależności i na nie nie ma miejsca.
Spróbuj wpisać: opkg install plugin-gargoyle-usb-printer
i pokaż co wyszło.

I proszę.
Magia!

Wygląda że zadziałało. :slight_smile:

Pojawił się nowy problem. Przy każdej aktualizacji plugin pada. I router do fabryki i na nowo instaluje plugin print server. Idzie jakoś to ominąć?