MR 3420 v2.2 i HUAWEI B593s konfiguracja sieci

Którą masz tam wersję Gargoyle?
Konfiguracja -

Gargoyle 1.6.1.4 (r41182), by obsy

W tej wersji nie ma już funkcji repeatera musisz wgrać 1.6.1.3 lub niższą.

czy możesz mi przesłać link do wersji optymalnej w tej sytuacji??

Tak jak pisałem wersja poniżej 1.6.1.4

Suuuuper, wielkie dzięki za pomoc:)
Wszystko działa tak jak chciałem...:slight_smile:

Temat zamykam w razie problemów zapraszam ponownie do nas na forum.

jeszcze 2 tematy:
Pierwszy; to po zmianie oprogramowania zmienił się adres do logowania (pierwotnie był 192.168.0.1 a teraz jest 192.168.1.1 tak jak na huawei) i nie mogę w tej chwili zalogować się do TPLINK'a
Druga; to aplikacje w moim TV wykorzystujące internet chodzą jak trzeba, natomiast nie mogę korzystać z aplikacji dzięki której mogę z telefonu i laptopa wyświetlać zdjęcia i filmy (wcześniej chodziło jak trzeba) (aplikacja nie widzi tv)
w czym może być problem?

Zawsze możesz zmienić adres IP urządzenia ale...

Tu jest problem.

Konfigurację TP-Linka w gargoyle zrób jako Most bezprzewodowy / przekaźnik. przy czym nie musisz włączać przekaźnika.

Wyłącz główny router, zaloguj się na TP-linka i zmień adresację - dopisz adresację do karty sieciowej bo nie będzie serwera DHCP w sieci.

Sprawdź adresację urządzeniach czy aby są w tej samej podsieci.

wyłączyłem główny router (tj. Huawei) i nie mogę się zalogować, podłączyłem kabel bo wifi znikneło jak wyłączyłem główny router...i dalej nic:/

jak już się zaloguje to w któym miejscu zmieniam ten adres do logowania?

Pisałem o tym.

Konfiguracja->Podstawowa->Sieć lokalna/LAN

zmieniłem ip na 192.168.0.1 i przestał być widoczny w komputerze... więc przytrzymałem RESET... i dalej jest to samo:(
Wpisując 192.168.0.1 lub 192.168.1.1 nic się nie dzieje...
widać router wifi, ale nie mogę się połączyć, a jak podłącze kabel to mam sieć nie zidentyfikowana i ograniczona:/
co popsułem??

Nie wiem co zepsułeś więc przytrzymaj reset 10 sekund.
Ustaw go jako most bezprzewodowy.
Lokalny adres IP: 192.168.1.2
Maska 255.255.255.0
Zdalny adres IP (AP/Bramy): 192.168.1.1
Wyszukaj sieć i ustaw hasło.
Przekaźnik nie musi być włączony - nie będzie on tworzył swojej sieci WiFi.

Przytrzymałem 10 sekund... urządzenie się zrestartowało... i dalej to samo.
Czyli wifi widzi urządzenie, jak podłącze kabel to mam sieć nie zidentyfikowana i ograniczona... zarówno po kablu jak i wifi nie mogę wejsć na ztrone do logowania:/
lampki na urządzeniu świecą tak jak wcześniej.

Przytrzymaj 15 :slight_smile: Do 10 sekund wykonany jest restart.

udało się zalogować, zmieniłem ip na ten który napisałeś czyli ten z dwójką na końcu.. i działa przy włączonym drugim routerze. (tzn moge się zalogować).
z tym że cały ten układ jest bardzo "niestabilny", raz mogę wejść na tą stronę do logowania, a raz nie... jak uruchomię to tak jak ma być docelowo czyli główny router Huawei na górze, a mr3420 na dole z podłączonym TV. to internet powiedzmy chodzi jakiś czas(czyli jest internet w tym routerze na dole), a potem znowu go nie ma...
Czy można to jakoś skonfigurować żeby było to bardziej nie zawodne??

Wszystko zależy od poziomu sygnału z głównego routera i zakłóceń jakie występują w okolicy.

Możesz próbować zmienić kanał nadawania na głównym routerze lub miejsce instalacji (położenie routerów) aby uzyskać mocniejszy sygnał.

zmieniłem kanał nadawania na 5 (i szerokość pasma na 20/40mhz)... i lepiej chodzi, bo teraz kiedy bym nie sprawdzał na tv to internet jest. Mało tego zaczęła chodzić aplikacja przez którą włączam zdjęcia z telefonu...
Temat uważam za zamknięty... WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC:)

No to tylko się cieszyć :wink:
W razie problemów pisz nowy wątek. Zamykam!