Modem tl-wr743nd - problem z włączeniem DHCP

Witam,
dzisiaj zmieniłem modem z tl-wr740n na tl-wr743nd, ponieważ ten pierwszy przestał działać.
Kiedy podłączyłem urządzenie do modemu od TOYA i komputera, połączenie z internetem zerwało się. Internet sam próbował się włączyć chyba, bo długo nie było oznaczenia na pasku, czy działa, czy jest jakaś usterka.
Próbowałem użyć opcji naprawiania na komputerze i na laptopie, natomiast na pierwszym pojawiał się błąd, że nie ma połączenia, a na drugim, że jest zły protokół IP.
Próbowałem zmieniać ustawienia IP na automatyczne, nie mogę z poziomu przeglądarki wejść do ustawień modemu (sposób z tplogin.net, 192.168.1.1, ipcofing /all, itp.), instalator doradza upewnić się czy serwer DHCP działa, a mimo to wszystkie diody świecą lub migają tak jak powinny.

Na komputerze podłączonym bezpośrednio do modemu TOYA masz dostęp do internetu?

Tak, bez problemu właśnie z niego korzystam.

Operation Mode na nowym TP-link masz ustawione na Wireless Router? Po sprawdzeniu lub zmianie konfiguracji podłącz modem TOYA pod port WAN TP-linka i na chwilę wyłącz zasilanie z modemu (TP-Link cały czas włączony) po chwili włącz modem i sprawdź czy na WAN-ie TP-Linka pojawiała się jakaś adresacja a nie same zera. Port WAN na TP-linku skonfiguruj jako Dynamic IP. Możesz wrzucić obrazek ze statusu routera po wykonaniu tych czynności.

Jak ustawić Operation Mode? Nie mogę nic zmienić w router'ze na komputerze, bo tak naprawdę nie ma połączenia, na router'ze nie zauważyłem żadnego przełącznika..?

Łączysz router kablowo do komputera i konfigurujesz przez przeglądarkę:

Napisałem - nie mogę wejść do żadnych konfiguracji router'a przez komputer. Za każdym razem jest zerwane połączenie, już próbowałem tym sposobem, który podlinkowałeś.

Adresację z DHCP routera dostajesz na kartę sieciową? Podłącz router do komputera i daj ipconfig w cmd:

Podłączenie oczywiście do jednego z 4 portów LAN (kolor żółty)?

Tak, port numer 1.

Po podłączeniu przewodu z komputera zapala się dioda odpowiadająca za port czyli w twoim wypadku 1?

Tak, wszystko pali się tak, jak powinno.

Robiłeś reset routera do ustawień fabrycznych? Przycisk na obudowie trzymaj ponad 10s.

Reset zdaje się, że pomógł obudzić router, bo na komputerze pojawiła się ikonka pełnego dostępu do internetu, ale nadal nie działa.
Z ikonki z żółtym trójkątem przeszło w ikonkę z niebieskim globusem. Przez dwie sekundy od podłączenia udało mi się połączyć z Google, ale potem przestało działać - ładuje się i ładuje, a aż w końcu zakańcza sesję.
Ciągle staram się skonfigurować router i tak, jak wcześniej prosił instalator o DHCP tak teraz poleca sprawdzić model modemu i jego połączenie.

No to jeszcze raz pokaż ipconfig

Teraz nie działa wcale internet - ani po podłączeniu nowego modemu ani po podłączeniu bezpośrednio od TOYA..

Kolego chyba nie czytasz moich wypowiedzi. Prosiłem jeszcze raz o ipconfig kiedy jesteś podłączony do routera TP-link.

Czytam uważnie, ale chyba nie zrozumiałeś czegoś - ja piszę z komputera, o którym mówimy, czyli za każdym razem, gdy coś muszę zrobić z TP-linkiem odłączam się od TOYA, połączam modem TOYA z TP-linkiem i podłączam do komputera. Robię, co każesz i rozłączam znowu i podłączam bezpośrednio TOYA, żeby móc tutaj cokolwiek napisać. W każdym razie internet wrócił.
Dobra, problem zażegnany. Nie mogłem się połączyć np. z Google, ale mogłem "wejsć" do router'a przez przeglądarkę i dzięki Twojemu poradnikowi zainstalować router. Wszystko działa, internet jest. :slight_smile:
Dzięki wielkie za pomoc!

No to zamykaj wątek a w razie problemów zapraszamy ponownie do nas na forum.
Pozdrawiam Administrator.