Livebox 2.0 + TPL TD-W8950ND

Witam.
Starałem się poszperać i konfigurować wedle kilku różnych innych sprzętów i samego 8950 tak by Livebox był modemem podstawowym, zaś TPL jako "access point". Niestety spotyka się to z moim bólem głowy i zerowym współdziałaniem sprzętu.
Nie chcę tutaj rozwiązywać tego na EWAN, a tylko poprzez WiFi (czytałem o WDS, ale nie wyszło mi).
Poproszę o pomoc, najlepiej krok po kroku co będzie potrzebne i pierwsze właśnie kroki co do konfiguracji.

Bezprzewodowo nie da się połączyć tych dwóch urządzeń. Jedyna możliwość to kable

Dzięki, zatem jeśli dobrze rozumiem, możliwość mam tylko przez kabla w obie strony lub zakupienie innego TPLa?
Kombinowałem coby podłączyć modem Orange i miałem nadzieję, że coś z tego będzie.

Chodzi ci o powiększenie zasięgu sieci bezprzewodowej jeżeli dobrze rozumiem twój zamiar?

Chodzi o podłączenie w drugim pokoju dekodera Orange. Ma on możliwość tylko poprzez kabel Ethernet, zatem muszę wstawić "odbiornik" internetu do drugiego pokoju i z niego przeciągnąć kabel.

Nie masz możliwości podłączenia bezpośrednio (kablowo) LB do tunera?

Wiąże się to z dodatkowym kablem Ethernet od TPLa lub RJ16 z gniazdka obok TPLa, zatem wolałbym poprzez WiFi.

Metr kabla możesz kupić za około 1-1,2/m więc koszt będzie na pewno mniejszy niż zakup urządzenia a łącze będzie stabilniejsze.
Bezprzewodowo to TP-link WR743NDv2 i konfiguracja mostu bezprzewodowego

Zatem ewentualnie zalecasz ów modem: TP-link WR743NDv2 ku temu, jeśli robić bezprzewodowo?

Osobiście zrobił bym to na kablu (skrętka komputerowa). Jeżeli chcesz bezprzewodowo to WR743NDv2 tam w poprzednim poście masz poradnik.

Czyli na Ethernecie normalnym, no ok. Myślę, że innego wyjścia nie ma chyba, że wykłócę się o dekoder z WiFi... A taki miał być.