Linksys WAG54GS i TP-LINK TL-WA701ND jako repeater

Witam,
Internet mam zapewniony dzięki routerowi Linksys WAG54GS i chciałem wzmocnić sieć by sięgała dalej
Kupiłem router z funkcją repeatera TP-LINK TL-WA701ND
Korzystając ze strony http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=492 skonfigurowałem repeater, ale problem polega na tym ,że jak się łączę z siecią to na 2 sekundy i potem rozłącza od razu i łączy ze słabszym routerem.. i tak co chwila się zmienia, a internet z repeatera ogólnie nie działa. Bo jest podłączony kablem do komputera i na nim nie ma inernetu. Po skonfigurowaniu repeatera nie mogę też wejść w jego ustawienia bo ładuje się w nieskończoność i tylko reset pomaga.
Czytałem o identycznym przypadku na tym forum i tam pomogło ustawienie konkretnego kanału sieciowego i częstotliwości 20 MHz. Mi niestety to nie pomogło.
Oto screeny z konfiguracji routera Linksys WAG54GS który dostarcza internet:

Oto screeny z konfiguracji TP-Linka TL-WA701ND który jest repeaterem:

Dodam jeszcze screeny z inSSIDera zaszumienia sieci itp:

Spróbuj wstępnie ustawić repeater bliżej routera. Sprawdź czy zadziała. Możesz spróbować wyłączyć szyfrowanie WiFi na routerze.

Czy robiłeś Sites survay i Connect?
Dlaczego jako bramę podałeś 0.0.0.0 a nei 192.168.1.1? Coś jest skopane w konfiguracje ewidentnie.

Próbowałem ustawiać reapeater bliżej routera, próbowałem wyłączać szyfrowanie i firewall w routerze.
ARRO napisałem ,że działałem według instrukcji na tp-link a tam było właśnie wybieranie sieci przez survay i connect.
Bramę zrobiłem taką jak napisałeś i też to nic nie dało

Powiem CI że ja miałem też spore problemy w trybach repeater na oryginalnym soft.
Rozwiązaniem było to:


Zrobiłem dokładnie jak podano i problemy znikły. Teraz mam już wszystkie modemy w domu na Gargaoyle.
Instalację tego masz tu:

Twój router jest wspierany.
Powodzenia!
Pozdrawiam AR

Zainstalowałem między czasie najnowszy soft tp-linka i też nic to nie dało, a nie wiedziałem ,że można instalować inne softy niż TP-Linka.
W wolnym czasie przetestuje soft który poleciłeś i dam znać czy coś to dało.
Dzięki wielkie za namiary! :slight_smile:
Pozdrawiam,
RB

No niestety nie daje się zainstalować tego softu bo mam komunikat:
Error code: 18005
Upgrade unsuccessfully because the version of the upgraded file was incorrect. Please check the file name.

Ewentualnie soft sie instaluje a po resecie jest ciagle soft TP-LINKA
Próbowałem pliki :
openwrt-ar71xx-generic-tl-wa701n-v1-squashfs-factory.bin
openwrt-ar71xx-generic-tl-wa701n-v1-squashfs-sysupgrade.bin
gargoyle-1.5.11.7-ar71xx-tl-wa701n-v1-squashfs-factory.bin
gargoyle-1.5.11.7-ar71xx-tl-wa701n-v1-squashfs-sysupgrade.bin
Mój obecny soft to:
Firmware Version:
3.16.6 Build 130528 Rel.42267n
Hardware Version:
WA701ND v2 00000000
a gargoyle jest do V1 może to jest problemem

Tak dokładnie tu jest problem, brak GargoylePL dla WA701NDv2.

Nie zwróciłem uwagi że masz V2 :frowning:
NO to na Gargulcu nie podziałasz

DZIAŁA!
Moi drodzy znalazłem gdzieś w necie Gargulca dla wersji V2 i na nim śmiga aż miło.
Dziękuje wszystkim za zainteresowanie :slight_smile:
Temat można zamknąć.
Pozdrawiam,
RB

Zapodaj linka do tego V2 dla potomnych.
Cieszę się że się udało:)